EBLK: Ginette Mfutila prowadzi Enea AZS do zwycięstwa w Łodzi!!!

Trzecia kwarta była niejako kopią pierwszej części gry. Akademiczki w 5 minucie ponownie odskoczyły na 12 punktów (58:46), by tak samo jak na początku spotkania, nie potrafić przewagi ani utrzymać, ani powiększyć. Łodzianki nie odpuszczały i trzecią kwartę przegrywały 8 punktami (61:53).

Ostatnia kwarta to ogromna gra nerwów. Łodzianki doszły poznanianki nawet na 2 punkty, jednak akademiczki miały w swoich szeregach świetnie dysponowaną Ginette Mfutilę. Podkoszowa wzięła na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów i zrobiła to rewelacyjnie. W ostatniej kwarcie zdobyła ich aż 12 punktów, zebrała 4 piłki w ataku i 2 w obronie! Akademiczki wygrały pierwszy mecz w Ekstraklasie po bardzo zaciętym boju.

CosinusMED Widzew Łódź – Enea AZS Poznań 75:83 ((16:21, 20:22, 17:18, 22:22)

Enea AZS: Mfutila 31, Pawlak 17, Calloway 16, Pyka 9, Miletic 5, Parzeńska 4, Zivadinović 1, Stefańczyk, Stelmach, Nowicka, Wdowiuk, Banaszak.

27 października akademiczki zagrają pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie Artego Bydgoszcz.