EBLK: Ginette Mfutila prowadzi Enea AZS do zwycięstwa w Łodzi!!!

W trzecim meczu EBLK akademiczki odnoszą zwycięstwo z Widzewem Łódź 83:75!!! Bohaterką spotkania jest centerka Ginette Mfitila, która do dorobku 31 punktów dołożyła 17 zbiórek, w tym 9 w ataku.

Świetnie tego dnia dysponowana zawodniczka z Republiki Kongo była bardzo dobrze „obsługiwana” przez koleżanki z drużyny, które większość ze swoich 15 asyst kierowały właśnie pod kosz do Ginette. Bardzo dobre zawody zagrała również Aleksandra Pawlak i Keondria Calloway. Ta pierwsza do swoich 17 punktów (3×3) dołożyła 6 zbiórek i asystę, a Amerykanka zdobyła 16 punktów (4×3), 2 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty. Ponad 33 minuty na parkiecie spędziła Martyna Pyka. Był to pierwszy mecz skrzydłowej w sezonie 2019/20, ponieważ leczyła kontuzję, której nabawiła się w meczach przedsezonowych. Martyna miała 4 asysty, 4 zbiórki, przechwyt i 9 punktów.

Mecz od początku dobrze układał się akademiczkom, które w połowie pierwszej kwarty wyszły już na 12 – punktowe prowadzenie (16:4). Łodzianki jednak uspokoiły grę i powoli zaczęły odrabiać straty. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 21:16 dla akademiczek. Drugą kwartę rzutem za 3 punkty rozpoczęła Calloway, jednak szybko dwoma celnymi „trójkami” popisała się zawodniczka z Widzewa Julia Drop. Akademiczki nie potrafiły sobie poradzić z rozgrywającą z Łodzi, która w tej kwarcie zdobyła 11 punktów, a w całym meczu 27. Do przerwy poznanianki wygrywały jednak 7 punktami (43:36).