Dzierżawa Stadionu Miejskiego a punkt szczepień


W oparciu o wytyczne oraz decyzję wojewody wielkopolskiego realizatorom – czyli miastu i szpitalowi im. Raszei – przyporządkowano konkretne zadania. Związane one były z zapewnieniem odpowiedniego lokalu dla funkcjonowania i organizacji punktu szczepień wraz z niezbędnym wyposażeniem niemedycznym oraz z zawarciem i realizowaniem stosownych umów, które zapewnią możliwość korzystania z lokalu i innej infrastruktury dedykowanej punktowi oraz zapewnią dostęp do mediów i wywóz odpadów.

W związku z tym miasto zawarło ze spółką Marcelin Management umowę. Dotyczyła ona najmu wyposażenia niemedycznego wraz z usługą serwisu sprzątającego. Została zawarta na okres od 1 maja 2021 r. do 30 września 2021 r., na z wynagrodzeniem 389,5 tys, zł netto. Zadanie sfinansowane zostało z budżetu miasta Poznania.

Zgodnie z zapisami umowy spółka Marcelin Management musiała zapewnić całe wyposażenie niezbędne dla zorganizowania i funkcjonowania punktu szczepień. Były to między innymi: sprzęt komputerowy (drukarka centralna, kilkanaście komputerów i laptopów, potrzebnych w trakcie rejestracji i kwalifikacji do szczepień), sprzęt chłodniczy (sześć chłodziarek do przechowywania szczepionek), meble i inne elementy wyposażenia stanowisk oraz poczekalni (np. stoły, biurka, płyn dezynfekujący i niezbędne do niego dozowniki, pojemniki na odpady medyczne i niemedyczne, barierki, parawany, itd). Pomieszczenia wykorzystywane wówczas jako punkt szczepień nie były wcześniej dostosowane do pełnienia takiej funkcji – konieczne więc było także przystosowanie sieci elektrycznej. Tak więc przedmiotem umowy nie był w żadnym zakresie najem powierzchni stadionu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz