Dzieci z Poznania z największą liczbą medali na JBL Super League Triathlon Poznań

Poznaniacy najlepsi, ale…
Dzieci z Poznania zdobyły aż 10 medali, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich biorących udział miast. W biegu na 100 metrów najlepszy był Jan Zawisza. W kategorii K2016 natomiast, trzecie miejsce zajęła Lilianna Zimna. Młodszy o rok Aleksander Hyży zwyciężył w swojej kategorii wiekowej M2017. Wśród najmłodszych na tym dystansie zawodników drugie miejsce zajął Mateusz Łapawa. Wśród starszych natomiast na pierwszym miejscu podium stanął Wiktor Smoczyk. Kolejne cztery medale w swoich kategoriach wiekowych, tym razem w triathlonie, zdobyli: Patryk Piechocki (srebro), Kasia Kachel (brąz), Gabriela Łapawa (złoto), Hanna Garczarek (srebro). Należy zaznaczyć, że Poznaniacy byli najliczniejszą reprezentacją spośród wszystkich zawodników, co nie umniejsza ich sukcesu.
Najważniejsza jest dobra zabawa
Niezależnie od wyników każdy z uczestników został na mecie udekorowany medalem, a po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja, podczas której najlepsi zawodnicy stanęli na podium i odebrali nagrody z rąk dr Ewy Bąk z Wydziału Sportu Miasta Poznania.