Dwór Skrzynki zaprasza na kulinarny festyn z okazji otwarcia po rewitalizacji


Pozostałe atrakcje dworu, to m.in. kuchnia grillowa, sauna czy bar. W obiekcie poza konferencjami i szkoleniami będzie również możliwość organizacji innych imprez komercyjnych, jak spotkania okolicznościowe firmowe i prywatne, a także wesela, uroczystości komunijne i inne. W bieżącym roku restauracja a’la carte będzie otwarta tylko w weekendy: w soboty od godziny 12.00 do 22.00, a w niedziele w godzinach 12.00 – 20.00. Od lipca do września działać też będzie kuchnia grillowa (soboty 14.00 – 18.00, niedziele 12.00 – 18.00). W tygodniu będą realizowane szkolenia i konferencje oraz rezerwacje na imprezy i wydarzenia (dla grup powyżej 10 osób). Recepcja obiektu działa 24h, tak że przez cały czas jest możliwość skorzystania z noclegów ze śniadaniem. W dworze jest 27 pokoi (w tym apartament i pokój dla osoby niepełnosprawnej) – łącznie 53 miejsca noclegowe. Pokoje dedykowane są powiatowi poznańskiemu oraz gminom i miastom będącym członkami Metropolii Poznańskiej – przy drzwiach do poszczególnych pokoi znajduje się herb, nazwa danej gminy oraz krótki opis ciekawostek turystycznych. W pokojach zaś znajdują się obrazy autorstwa poznańskiego artysty Mikołaja Obryckiego przestawiające najciekawsze miejsca i obiekty we wspomnianych gminach i miastach.
W restauracji Dworu Skrzynki, pod okiem Szefa Kuchni, Kajetana Świokły, uczniowie szkół gastronomicznych z powiatu poznańskiego (klasy gastronomiczne i hotelarskie) będą odbywać praktyki zawodowe. Młodzież będzie nie tylko zdobywać doświadczenie w świetnie wyposażonej profesjonalnej kuchni, ale również poznawać regionalne smaki, gdyż dania serwowane w Dworze Skrzynki oparte są na kuchni polskiej i wielkopolskiej, a produkty do ich przygotowania pochodzą od lokalnych producentów. Wśród nich pojawią się też te od członków Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego”, którego Instytut jest operatorem: zwłaszcza wypieki, wędliny, sery, przetwory, czy trunki. Sam szlak obejmuje obecnie niemal 70 restauracji, piekarni i cukierni, przewódców mięsnych, mlecznych i owocowo-warzywnych, agroturystyk, producentów napojów i tworzy kulinarną wizytówkę powiatu poznańskiego. Szlak to nie tylko produkty lub dania swojskie, czy ekologiczne, to pasja ludzi, dla których życie ma smak. Na szlaku są także wydarzenia, które promują regionalną kuchnię, jak Rokietnicki Rumpuć, Święto Dyni w Deliparku, czy pikniki świąteczne (Bożonarodzeniowy i Wielkanocny) i Poznańska Pyra w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Szlak kulinarny to mapa, z której korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu poznańskiego, ale całej metropolii: rodzinne wypady weekendowe, wycieczki rowerowe po okolicy, zwiedzanie licznych zabytków, czy wypoczynek na łonie natury wzmagają apetyt. Szlak stanowi też lokalną ciekawostkę turystów z dalszych i bliższych zakątków świata, bowiem mieszkańcy powiatu poznańskiego słyną z gościnności i zamiłowania do dobrego jedzenia. Nieprzypadkowo więc to właśnie tutaj powstał Szlak Kulinarny „Smaki Powiatu Poznańskiego”, będący siecią rekomendowanych miejsc i wydarzeń związanych z kulturą kulinarną regionu, a serce szlaku bije w Dworze Skrzynki.
Informacje o działaniach Instytutu Skrzynki oraz dworu znaleźć można na stronach www.instytutskrzynki.pl, www.dworskrzynki.pl oraz www.smakipowiatupoznanskiego.pl oraz w mediach społecznościowych.

źródło Instytut Skrzynki

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Ania pisze:

    A można przyjechać samochodem z lodami włoskimi tel692 882 503

Dodaj komentarz