Warta wygrywa (Zobacz gole i zdjęcia)

Warta na własnym stadionie wygrała z Polonią Bytom 2:1 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Bramki dla Zielonych strzelali Bartkowiak oraz Nowak.  Bramki z meczu za pośrednictwem Warta TV można zobaczyć klikając tutaj.

Szybko rozpoczęło się strzelanie przy Drodze Dębińskiej – nie upłynęła jeszcze pierwsza minuta, a świetnie obsłużony przez Michała Golińskiego Błażej Nowak popisał się ładnym strzałem i wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Osiem minut później próbował Dawid Jarka, ale jego uderzenie z pierwszej piłki minimalnie minęło prawy słupek bramki gospodarzy. W 14. minucie zawrzało na stadionie – Bartkowiak zagrał  za krótko do Besera, a golkiper Warty w akcji ratunkowej faulował Dawida Jarkę, za co sędzia podyktował jedenastkę. Pewny egzekutorem rzutu karnego okazał się Jacek Broniewicz.

Po pół godzinie Warta ponownie wyszła na prowadzenie. Rasiak puścił w bój Bartkowiaka, a ten uprzedzając Mateusza Mikę odkupił swój błąd przy straconym golu. Zieloni nadal atakowali, a najaktywniejszy wśród podopiecznych Marka Kamińskiego był młody Błażej Nowak, choć trzeba przyznać, że cały kwartet ofensywny spisywał się całkiem nieźle. W atakach gospodarzy brakowało jednak decydującego stempla, którym byłaby strzelona bramka. Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 2:2, ale techniczna podcinka z rzutu wolnego autorstwa Bartosza Nowaka okazała się minimalnie niecelna. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i na przerwę warciarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa toczyła się w dość sennym tempie, ale to Warta częściej i dłużej grała piłką. Nadal aktywny był skrzydłowy Nowak. Groźną akcję ze strony gości obejrzeliśmy dopiero w 73. minucie, gdy kąśliwie ze skraju pola karnego uderzył Białkowski, ale Beser pewnie wyłapał to uderzenie. Gospodarze do końca kontrolowali już spotkanie i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i tym samym trzy punkty zostały w Poznaniu.

Warta Poznań – Polonia Bytom 2:1 (2:1)

Bramki: Błażej Nowak (1′), Adrian Bartkowak (30′) – Jacek Broniewicz (14′)

Warta Poznań: Beser – D. Jasiński, Ngamayama, Ł. Jasiński, Kocot – Scherfchen, Bartkowiak (70′ Marciniak), Nowak (79′ Radkiewicz), Goliński, Ciarkowski (76′ Piceluk) – Rasiak (90′ Spławski). Trener: Marek Kamiński

Polonia Bytom: Mika – Trzandel (60′ Banas), Broniewicz, Odrzywolski, Kowalski, Zalewski, Krzemień (Walesa 60′), Nowak, Białkowski, Jarka ( 64′ Jean Paulista). Trener: Jacek Trzeciak

Żółte kartki: Dawid Jasiński (9′), Grzegorz Rasiak (44′), Maciej Scherfchen (50′ i 87′), Michał Goliński (80′), Artur Marciniak (95′) – Paweł Odrzywolski (93′)

Czerwona kartka: Maciej Scherfchen (87′ za dwie żółte)