Dwie nowe restauracje w Atrium Starego Browaru


W części restauracyjnej w Atrium Starego Browaru otwarto dwie restauracje casual dining. Na usłanych poduchami krzesłach, w otoczeniu klimatycznych dekoracji autorstwa Ryszarda Kai lub na zacisznym tarasie można zjeść dania kuchni azjatyckiej i polskiej.

 

Pierwsza z otwartych właśnie restauracji to China House, serwująca dania orientalne, przygotowane według tradycyjnych receptur przez rodowitych Chińczyków. Dania bazują na świeżych warzywach najwyższej jakości, a kluczem do ich smaku i aromatu jest odpowiedni sposób przygotowania, znany tylko wprawnym chińskim kucharzom. Restauracja ma w ofercie specjalne propozycje lunchowe. Powierzchnia lokalu to 47 m2.

Druga restauracja to Express Kuchnia Marché. W koncepcie tym to gość ile i co chce zjeść, wybierając spośród dań mięsnych, wegetariańskich, dodatków, surówek i deserów. Większość z potraw to uwielbiane przez wszystkich klasyki kuchni polskiej, ale znajdziemy tu też dania z kuchni śródziemnomorskiej. Potrawy przygotowywane są na bieżąco, nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników. Powierzchnia lokalu to 60 m2.

Obydwie restauracje mają ciekawą aranżację wnętrz. China House przybliża chińską kulturę, orientalnego charakteru nadają mu także chińscy kucharze sprawnie operujący gorącymi wookami. Natomiast Express Kuchnia Marche, z widocznym zapleczem, gdzie kucharze przygotowują na bieżąco serwowane dania, przypomina tradycyjną kuchnię w pełnym gości domu.

Część restauracyjną Atrium Starego Browaru zaprojektował Ryszard Kaja – malarz, grafik i twórca ponad 150 scenografii do spektakli teatralnych, baletowych, operowych i telewizyjnych oraz kilku filmów. Dekoracje są tu więc teatralne, pełne niezwykłych detali, które w zamierzeniu autora mają wpisywać się w historyczną atmosferę Starego Browaru i podkreślać jego artystyczne korzenie (zanim pojawiły się tu sklepy, było to miejsce kulturalnych wydarzeń, w tym premier operowych). Składa się na nią:

– Pasaż Wysoki, łączący Dziedziniec Sztuki z foodcourtem Atrium. Na jego ścianach znajduje się szereg dekoracji i oryginalnych elementów zdobniczych, m.in. chińskie kafle, kamienne lwy, kominkowe drzwiczki, za którymi skrywa się terracotowy kafel wykonany przez matkę artysty oraz stare tabliczki znalezione podczas porządkowania zabudowań dawnych Browarów Huggera. Nad pasażem góruje m.in. malownicza kładka ze skomplikowanym mechanizmem kół i obręczy oraz zegarem, który raz na dobę łączy się radiowo z wzorcowym miernikiem czasu we Frankfurcie nad Menem, aby skorygować ewentualne odchylenia czasowe.
– Foodcourt z gigantyczną lampą, grającą w swoim czasie w jednym ze spektakli operowych, ulicznymi lampami z kloszami z końca XIX wieku i srebrzonymi drzewami z zawieszonymi na ich gałęziach tajskimi i indonezyjskimi klatkami.
– Tzw. Kajówka – jeden z najmniej znanych, publicznie dostępnych zakątków Starego Browaru, przypominający salon w tradycyjnym przedwojennym domu, ze starym kredensem, tryptykiem namalowanym na XIX wiecznym lustrze toaletki i setkami starych fotografii zakochanych par.

W sezonie letnim działa tu także częściowo zadaszony taras.

Obok China House i Kuchnia Marche na foodcourcie Atrium Starego Browaru działa także Salad Story i Sphinx. Wkrótce planowane są tu kolejne otwarcia.

2 komentarze

  1. Marecki pisze:

    Byłem jeszcze przed remontem, bywam również i teraz, na prawdę gorąco polecam Express Marche!! Lubię wybierać to na co mam ochotę, a dodatkowo wiem, że wszystko jest zawsze świeże i robione na bieżąco. Warto się tym podzielić, w Starym Browarze jest także drugi taki lokal ale to zawsze konkretnie ten w Atrium opisany w artykule jakoś z rodziną odwiedzamy. Ciężko powiedzieć czy to przyzwyczajenie, czy też coś więcej. Po prostu nigdy się nie zawiedliśmy, a zwłaszcza za takie pieniądze? Dodatkowo syn po zniżce studenckiej :) szczerze polecamy te miejsce. Widziałem, ze chińska restauracja obok (widziałem, że kucharzem jest Azjata) też ma duży ruch, pewnie o czymś to świadczy. Pozdrawiam, Marek

Dodaj komentarz