Dwa dni rowerzystów w „Krainie tajemnic” (ZDJĘCIA)


W Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy czekał już na rowerzystów Tadeusz Panowicz regionalista, były pracownik MPP. Na wyspie opowiadał między innymi o księżnej Dobrawie.
Uczestnicy rajdu dotarli też do Węglewa, gdzie urodził się Józef Kostrzewski, późniejszy współtwórca Uniwersytetu Poznańskiego i archeolog. Przekazali sołtysowi tej wsi Hubertowi Cichemu przygotowaną przez Pobiedziski Klub Rowerowy im. Kazimierza Nowaka tablicę ze znakiem QR poświęconą naukowcowi.
Finałem sobotniego rajdu było ognisko w Grodzie Pobiedziska. Była to też okazja do poznania działalności Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka z Poznania na rzecz osób uzależnionych.

Zanim w niedzielę turyści wyruszyli do Arboretum Leśnego w Zielonce, na pobiedziskim Rynku odbyła się rozgrzewka. Poprowadził ją Szymon Aumiler, manager i trener Lokomotive Fitness Pobiedziska. W drodze do serca Puszczy Zielonki rowerzyści przekazali sołtys Wronczyna Marzenie Brzezińskiej kolejną przygotowaną przez PKR im. Kazimierza Nowaka tablicę ze znakiem QR. Tym razem poświęcona była ona Maksymilianowi Jackowskiemu. Metę rajdu zlokalizowano w Borowym Młynie, gdzie przy ognisku był czas na rozmowy i posiłek.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz