Drzewiecki z tytułem deblowym Enea Poznań Open 2023

Gra deblowa ma to do siebie, że w dużej mierze decyduje serwis. Tak było w pierwszym secie. Wszyscy tenisiści bardzo dobrze serwowali i o wszystkim decydował tie-break. Polsko-czeski duet wcześniej wytrzymał napięcie przy stanie 6:5 dla rywali. Karol Drzewiecki popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, ale przy decydującym punkcie tego gema posłał asa serwisowego w linię. Tam dodatkowej rozgrywce skuteczniej zagrali Polak i Czech. Szczególnie imponowała gra Nouzy przy siatce.

Drugi set miał niemal taki sam przebieg. Z tą różnicą, że oba duety po razie przełamały serwis przeciwników. Drzewiecki i Nouza przy stanie 5:4 mieli trzy piłki meczowe. Nie udało się im jednak przełamać podania Behara, który miał więcej słabych momentów niż jego partner deblowy. Chwilę później kibice obserwowali tie-breaka, który – tak jak cały mecz – padł łupem pary polsko-czeskiej. – W finale było sporo kluczowych momentów. Rywale mieli wiele szans na przełamanie, ale wychodziliśmy obronną ręką dzięki naszemu serwisowi. Przetrwaliśmy je, zaryzykowaliśmy i to zaowocowało wywalczonym tytułem – mówił tuż po meczu Drzewiecki.