Drugi Polak w turnieju głównym Poznań Open

W drugim tenisiści rozpoczęli ponownie od trzech przełamań serwisu rywala. Dwukrotnie uczynił to Michalski, który wypracował sobie minimalną przewagę. Przy prowadzeniu 5:3 wydawało się, że dowiezie wygraną do końca. Na nieszczęście dla polskich kibiców do roboty wziął się 28-latek z Berlina, który zaczął popełniać mniej błędów. Być może w lepszej grze pomogła mu zmiana warunków atmosferycznych. Spotkanie rozpoczynali przy słońcu, a końcówkę drugiej partii kończyli przy delikatnej mżawce. Gerch poprawił także skuteczność pierwszego i drugiego serwisu, co dało mu zwycięstwo w drugiej odsłonie. – Miałem pewien przestój. On to wykorzystał i grał z coraz większa intensywnością – tłumaczył Michalski.

Tym samym tenisiści musieli wyjść na kort do trzeciego seta. Zza chmur zaczęło się przebijać ponownie słońce i jednocześnie poprawiła się gra Polaka. Michalski rozpoczął seta od dwóch przełamań i szybkiego prowadzenia 3:0. Ostatecznie zwyciężył do zera i mógł cieszyć się z awansu do turnieju głównego Poznań Open 2022.