Druga edycja Tosmak Cup wystartowała

Park Tenisowy Olimpia gościł najmłodszych tenisistów. Rozpoczęła się druga edycja cyklu Tosmak Cup,  podczas której mali zawodnicy w wieku od 5 do 10 lat będą toczyć tenisowe boje na korcie przez najbliższe 10 miesięcy.

Pierwszy turniej Tosmak Cup rozgrywany 20 i 21 października obfitował w wyjątkowe atrakcje. Zanim zawodnicy rozpoczęli sportową rywalizację, mieli okazję zobaczyć pokaz żonglerki bułagą zaprezentowany przez Żulianę Żok. Wiewiórka Tosia, zachwycona umiejętnościami naszego gościa, starała się wiernie dotrzymywać mu kroku naśladując każdy ruch. Tuż po części pokazowej, niektórzy uczestnicy turnieju sami spróbowali swoich sił w żonglerce pod czujnym okiem Żuliany. Następnie nadszedł czas na podjęcie pierwszych tenisowych wyzwań.

Wśród zawodników niebieskiej kategorii najlepszy okazał się Staś Świerczyński pokonując w zaciętym finale Joannę Pawłowską 7/4. Miejsce na podium zapewniła sobie także Maja Czajka.

W kategorii czerwonej o najwyższe miejsca rywalizowali Emilka Nowak, Nikodem Barcik, Maks Zbierski oraz Bruno Kokot. Ostatecznie zwyciężył Nikodem pokonując w finale Emilkę 7/2 7/3. Trzecie miejsce zajął Bruno zwyciężając Maksa 7/2 7/4.

Liczna grupa zawodników kategorii pomarańczowej walczyła w systemie pucharowym. Niepokonany okazał się Mikołaj Czajka, który stoczył finałowy pojedynek z Bartkiem Lewandowskim. Na najniższym stopniu w tej kategorii, po wyjątkowo zaciętym meczu z Mateuszem Dyrlica, uplasowała się Ania Schmidt.

W kategorii zielonej (do lat 10)  do rywalizacji stanęła szóstka dzieci, które mecze rozgrywały systemem grupowym. Z grupy A na pierwszym miejscu awansował Maksymilian Pakuła, który po emocjonującym meczu zakończonym efektownym tiebreakiem pokonał Bruno Biodrowicza. W grupie B najlepszy okazał się Maciej Nowicki, a drugie miejsce przypadło Tymonowi Machońskiemu. W półfinałach wyraźne zwycięstwa odnieśli Max i Maciej, którzy stanęli naprzeciwko siebie w walce o tytuł. Tu po raz kolejny zdecydowanie lepszy okazał się Maciej, który wynikiem 6/2 6/3 pokonał Maxa i tym samym został zwycięzcą pierwszego „TOSMAKowego” turnieju. W pojedynku o III miejsce Tymon – tak jak w fazie grupowej – ponownie wygrał z Bruno i tym samym stał się brązowym medalistą imprezy. W meczu o V miejsce Jakub Łuczak pokonał jedyną dziewczynkę startującą w turnieju – Lilianę Majchrzak.

Dla wszystkich uczestników imprezy zostały przygotowane pamiątkowego dyplomy sygnowane logiem akcji TENIS 10, a najlepsza trójka każdej kategorii otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do dalszego, czynnego uczestnictwa w cyklu TOSMAK CUP, a kolejna szansa na udział w turnieju odbędzie się już wkrótce, bo 17. i 18. listopada.