Dopiewo ma mistrzów biegania na dystansie 5 i 10 kilometrów

W sobotę 21 września na trasie biegowej w lesie palędzko-zakrzewskim, której start i meta znajdują się w Dąbrówce ul. Parkowa odbyły się Mistrzostwa Gminy Dopiewo w biegu na 5 i 10 kilometrów. Patronat nad wydarzeniem objął „Nasz Głos Poznański”.

Impreza pod nazwą Memoriał Irka, Mistrzostwa Gminy Dopiewo w biegu terenowym zgromadziły na linii startu 120 uczestników. Zawodnicy klasyfikowani byli w trzech kategoriach: I – kategoria generalna, II – kategoria firmy Komputronik, III – Mistrzowie Gminy Dopiewo. Kategorie te same na dwóch dystansach z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Nas najbardziej interesowali zwycięzcy w kategorii Mistrzowie Gminy Dopiewo. I tu mamy spore powody do dumy, bowiem „nasi” mieszkańcy odegrali dużą rolę w klasyfikacjach generalnych.

I tak, w biegu na 10 kilometrów pań, zwyciężyła w „generalce” Anna Ranoszek z Dąbrówki, która tym samym jest najszybszą mieszkanką gminy Dopiewo w biegu na 10 kilometrów. Czas 00:45:57 pozwolił stanąć na najwyższym stopniu podium, jednak w biegu o Koronę księżnej Dąbrówki rozgrywanym na tej samej trasie w maju tego roku, dał by ponownie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce „generalce”, a tym samym w Mistrzostwach Gminy zajęła Magdalena Mejer z Dąbrowy. Tutaj widzimy duży progres formy bowiem w stosunku do majowego biegu o koronę Księżnej Dąbrówki Pani Magda poprawiła swój wynik o ponad trzy minuty! Trzecie miejsce zajęła Joanna Świderska z Boruszyna, a na czwartym, a tym samym trzecia pod względem szybkości w naszej gminie okazała się Daria Wolniewicz z Dopiewa.

Wśród panów na tym dystansie w klasyfikacji generalnej triumfował Paweł Kuśnież z Kaźmierza z czasem 00:36:53. Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii zajęli mieszkańcy gminy Dopiewo, odpowiednio Rafał Wasiak z Dąbrówki i Radosław Darul ze Skórzewa. Oboje z powodzeniem startowali również w biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki 2013, zajmując w klasyfikacji generalnej Wasiak 11, a Darul 8 miejsce. Trzecie miejsce w klasyfikacji mieszkańców gminy zajął Piotr Maik z Dopiewa, również uczestnik majowego ścigania.

Biegi na dystansie 5 kilometrów to również mieszanka klasyfikacji generalnej i mieszkańców gminy. Wśród pań najszybsza była skórzewianka Katarzyna Spelak, drugie miejsce zajęła Monika Ranoszek z Gniezna, trzecie Anna Jarzębowska-Kwiatek z Poznania. Czwarta była Natalia Lewandowska ze Skórzewa, piąta Jolanta Woroch z Dopiewa, szósta – Jagoda Pałubicka ze Skórzewa.
Na krótszym dystansie bezkonkurencyjni byli dwaj mieszkańcy gminy Dopiewo. Pierwsze miejsce z czasem poniżej 20 minut  zdobył Tomasz Maik z Dopiewa przed Maciejem Śliwińskim z Dąbrówki. Trzeci był Jakub Jeziółkowski z Pniew. Na podium w klasyfikacji mieszkańców gminy wskoczył jeszcze Maciej Staszewski z Dopiewa.

W związku z tym, że regulamin zawodów stanowił, że zwycięzcy kategorii nie powtarzali się w kolejnych, tak więc zdarza się, Mistrz Gminy nie ma najszybszego czasu a w kategorii stoi na najwyższym podium. Dzięki temu udało nam się uhonorować nagrodami większą ilość uczestników.

Dodajmy, że organizatorami biegu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie wraz z firmą Endu Sport ze Skórzewa. Ciężar finansowy wzięła na siebie firma Komputronik. Patronat medialny nad biegiem miał magazyn „Nasz Głos Poznański”.