DOPIEWO: Kolej na kolej


Jakie są korzyści z inwestycji?

Na obu węzłach przesiadkowych zostało stworzonych łącznie 225 miejsc parkingowych, w tym dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Węzły oświetlone zostały lampami i są monitorowane przez systemy kamer. Znajdują się tu: wiaty rowerowe, info-kioski, tablice elektroniczne i ławki.

W Dopiewie została przebudowana ul. Trzcielińska, a wzdłuż ul. Laserowej powstał ciąg pieszo – rowerowy.

W Palędziu, od skrzyżowania z ul. Poznańską  do  skrzyżowania z ul. Kolejową, powstał 400-metrowy odcinek drogi, z chodnikiem i ścieżką rowerową; stanęły ekrany akustyczne z furtką, umożliwiającą przejście mieszkańcom sąsiedniego osiedla.

Wesoła Kolejka  Dixielandowa

Gmina Dopiewo zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zaplanowanym na środę 8 maja. Start przewidziano ok. godz. 10:00 przy dworcu w Dopiewie. Między węzłami w Dopiewie i Palędziu będzie kursować „Wesoła Kolejka Dixielandowa”. Wcześniej samorządowcy podsumują inwestycję, a o jej ekologicznych walorach opowie ekspert.

Warto skorzystać z okazji – przyjść na węzeł przesiadkowy w Dopiewie lub w Palędziu, dojechać samochodem, rowerem, Poznańską Koleją Metropolitalną lub autobusem i być razem z nami. Podróżującym turystyczną kolejką drogami gminy Dopiewo towarzyszyć będą: maskotki DOP i EWO oraz zespół muzyczny Dixie Company.

Adam Mendrala

Fot. Michał Juskowiak i Beata Spychała

Graf. Michał Juskowiak

 

 

Projekt pn. „Budowa systemu zintegrowanych węzłów przesiadkowych w gminie Dopiewo – stacja Palędzie i stacja Dopiewo” został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020; Oś Priorytetowa 3: Energia; Działanie 3.3 Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska; Poddziałanie 3.3.3 Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz