Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 zakwalifikowało się 175 projektów


Jest jeszcze drugi powód, który sprawia, że tegoroczna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest inna wcześniejsze. W maju tego roku wojewoda wielkopolski swoim rozstrzygnięciem nadzorczym unieważnił uchwałę Rady Miasta Poznania dotyczącą PBO. Wprowadzono regulacje, które utrudniły pracę urzędnikom. Jedna z nich zakazuje podawania przez wnioskodawców swoich danych, takich jak numer telefonu (taki kontakt był często konieczny, aby porozmawiać, co w danym projekcie można zmienić, aby był on możliwy do realizacji). Druga istotna zmiana, która nie spodobała się przede wszystkim wnioskodawcom, uniemożliwia urzędnikom pozytywne zaopiniowanie projektów, których realizacja potrwa więcej niż rok.

– Niestety rozstrzygnięcie wojewody spowodowało, że musieliśmy zaopiniować negatywnie wiele ciekawych i cennych projektów. Obiecuję jednak, że będziemy starali się wnieść do Rady Miasta Poznania projekt uchwały dotyczącej kolejnej edycji PBO, w której zaproponujemy powrót do poprzednich zasad. Liczę, że nasza wizja, która jest przyjazna dla wnioskodawców i mieszkańców miasta zostanie przyjęta i powrócimy do tego, co było w poprzednich edycjach PBO – mówi Patryk Pawełczak.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie PBO 2021. AJ

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz