Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 zakwalifikowało się 175 projektów


O tym, które projekty zwyciężą w tegorocznej edycji PBO, zdecydują wyniki głosowania. To rozpocznie się 23 października i potrwa do 20 listopada (do godz. 12). Aby wziąć udział w głosowaniu, nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy, że jest się jego mieszkańcem. Nie ma też ograniczeń wiekowych, ale w przypadku niepełnoletnich poznaniaków konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna.

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną – w Serwisie Poznański Budżet Obywatelski 2021, co w dobie aktualnej sytuacji epidemiologicznej jest dużym ułatwieniem. Każdy może oddać maksymalnie 4 głosy – dwa na projekt ogólnomiejski (w tym 1 w ramach Zielonego Budżetu) i dwa na rejonowe.

– Można oddać mniej głosów – ważne jednak, aby zrobić to podczas jednego logowania. Nie można rozłożyć głosowania w czasie – zaznacza Patryk Pawełczak. – Serdecznie zachęcam do głosowania. Zmieniajmy Poznań według naszego uznania – dodaje.

Wyniki głosowania poznamy do 30 listopada.

Tegoroczna edycja inna niż wszystkie

– Nie ulega wątpliwości, że obecna edycja jest zdecydowanie inna niż poprzednie – z dwóch względów. Pierwszy to oczywiście pandemia, która nas wszystkich dotyka. Ze względu na reżim sanitarny musieliśmy zrezygnować z wielu działań, np. spotkań w szkołach i klubach seniorów. Nie mogliśmy też zorganizować tradycyjnego maratonu pisania wniosków na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Zamiast tego spotykaliśmy się z wnioskodawcami online – wylicza Patryk Pawełczak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz