Dla wędkarzy i nie tylko!


Podróż to także sztuka planowania i organizacji. Na targach TOUR SALON spotkamy tych, którzy te umiejętności posiadają i tych, którzy chcieliby je nabyć. Cenną wiedzą podzielą się znakomici podróżnicy, którzy odwiedzili niezwykle ekstremalne miejsca na świecie, takie jak pustynia Gobi, Mount Everest, Alaska, Grenlandia czy Kamczatka. Gośćmi specjalnymi Festiwalu Podróżników TOUR SALON 2019 będzie m.in. Miłka Raulin – najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, Mateusz Waligóra, którego ubiegłoroczny samotny trawers przez pustynię Gobi śledzony był z zapartym tchem przez wielu miłośników ekstremalnych wypraw, a także Jarosław Kuźniar – dziennikarz i podróżnik oraz Tomasz Zubilewicz – znany prezenter pogody i autor przewodników po Polsce. Szczegółowy harmonogram spotkań z podróżnikami dostępny na www.tour-salon.pl.

Do udziału w wielkiej przygodzie zapraszać będzie Szlak Orlich Gniazd. Śląsk odkryje swoje industrialne oblicze, ale też pokaże, że jest regionem z mnóstwem terenów zielonych zachęcających do aktywnych form wypoczynku. Będzie można poznać także urok Ełku i okolic oraz dowiedzieć się o Szlaku Czarnej Ręki w Bielsku-Białej. Do aktywnego zwiedzania będą zachęcać także województwa, m.in. wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie czy małopolskie. Nie zabraknie też zagranicznych regionów i atrakcji turystycznych.

W ramach targów TOUR SALON odbędzie się także Festiwal Śladami Marzeń, a to kolejna okazja do poznania wspaniałych ludzi, którzy podróżują po całym świecie i możliwość poznania ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Najlepsza lekcja ever! to projekt multidyscyplinarny, który pozwala dzieciom i młodzieży poznać świat w niecodzienny sposób. Zajęcia, które targi TOUR SALON przygotowują ze swoimi partnerami mają nietypowe tematy i formę, dzięki czemu nie mowy o nudzie. W tym roku w programie lekcji m.in.: odkrywanie Śląska z Tomaszem Zubilewiczem i spotkanie z młodym podróżnikiem oraz łowcą przygód Szymonem „Simonem” Radzimierskim, który opowie o swoich przygodach w Etiopii. W ramach dodatkowych zapisów dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach programowania i obsługi drukarki 3D przygotowanych przez Fundację Projektowania Przestrzeni Edukacyjnej Karolkon oraz w zajęciach, organizowanych przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i Uniwersytet im. A. Mickiewicza, podczas których odkrywany będzie wymiar ekologiczny i artystyczny podziemnych form natury. Zaplanowano także wykład Przyrodnik w podróży, czyli o gorących punktach różnorodności biologicznej na Ziemi oraz spotkanie z pracownikami poznańskiego ZOO, którzy opowiedzą o zwyczajach swoich podopiecznych. Do tej pory do udziału w lekcji zostało zgłoszonych ponad 500 uczniów, ale jak informują organizatorzy, zapisy jeszcze trwają i będzie można zgłosić grupę również po trwających m.in. w Wielkopolsce feriach zimowych. Informacje o zapisach dostępne są TUTAJ.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. zazu pisze:

    oj chcialabym tam isc?

Dodaj komentarz