Derby Wielkopolski dla POMARAŃCZARNI MUKS Poznań

Derby Wielkopolski dla POMARAŃCZARNI MUKS Poznań, która w meczu I ligi pokonuje w Swarzędzu Lidera 53:42. Patronat nad poznaniankami sprawuje Nasz Głos Poznański.

Poznanianki, podopieczne Macieja Brodzińskiego zmierzyły się z lokalnym rywalem w Swarzędzu. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż zespół trenerki Anny Talarczyk w tym sezonie wspierany jest przez zawodniczki ekstraklasowej drużyny Enea AZS Poznań. Kluczowe dla przebiegu całego spotkania okazały się dwie pierwsze kwarty wysoko wygrane przez poznanianki (9:20, 11:18). Po przerwie zawodniczki Pomarańczarni straciły nieco swojego impetu, co wykorzystały Liderki i zaczęły odrabiać straty. 3 kwarta dała koszykarkom ze Swarzędza wiarę w odwrócenie losów spotkania (wygrana gospodyń 15:6). Jednak młody zespół z Poznania, wspierany gorącym dopingiem swoich kibiców, nie dał wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając również ostatnią kwartę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pomarańczarni MUKS Poznań 42:53. Wygrana zaowocowała zdobyciem kolejnych punktów w ligowej tabeli i awans na drugą pozycję w grupie B z 13 punktami na koncie.

Lider Swarzędz – Pomarańczarnia MUKS POZNAŃ 42:53 (9:20, 11:18, 15:6, 7:9)

Punkty dla Pomarańczarni: Patrycja Klatt 13, Iwona Szarzyńska 10, Marta Wdowiuk 9, Karolina Olszewska 8, Magdalena Ratajczak 4, Magdalena Pisera 4, Weronika Papiernik 4, Weronika Woźniak 1, Magdalena Kowalewska, Sylwia Siemienas.