Derby Warta – Lech (FILM)

W sobotę odbędą się piłkarskie derby Poznania, pomiędzy Wartą i Lechem Poznań. Sparing rozpocznie się o godzinie 10. Ostatnie derby Poznania w ekstraklasie rozegrane zostały 14 maja 1995 roku,  Warta Poznań wygrała wtedy z Lechem przy Bułgarskiej 2:1. Poniżej film z tego spotkania.

Dla Zielonych tamten sezon był pożegnaniem z rozgrywkami ekstraklasy. Przed meczem w roli faworyta stawiano Kolejorza, który tydzień wcześniej pokonał Legie. Jednak niespodziewanie to warciarze zadali pierwszy cios. Broniący wówczas bramki Lecha Jacek Przybylski musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Piotra Prabuckiego. Kilkanaście minut później był remis, a gola dla biało-niebieskich strzelił Paweł Wojtala. Na pięć minut przed końcem zwycięskiego gola dla Warty zdobył Prabucki. Derby Poznania zakończyły się wygraną Zielonych 2:1.

Co było dalej? Lech zakończył rozgrywki ligowe na 6 miejscu w tabeli. Natomiast warciarze musieli pożegnać się z ówczesną I ligą.