Derby Poznania dla siatkarek SKF KS Poznań (film)

Trzecioligowe derby Poznania zakończyły się w sobotnie popołudnie zwycięstwem siatkarek SKF KS nad UKS ZSMS 3:0. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Danuty Majcher czeka teraz pojedynek z UKŻPS Kościan o mistrzostwo Wielkopolski.

siatkówka SKF KS Poznań 2014_2015

Siatkarskie derby Poznania zgromadziły w Hali CS Politechniki Poznańskiej sporą liczbę kibiców, a początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Trener Zbigniew Woźniak poprosił o czas, aby wstrząsnąć swoim zespołem i inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki SKF KS Poznań. Dobra gra blokiem i w ataku dały zwycięstwo 25:12.

Dwa kolejne sety również rozgrywane były pod dyktando SKF KS Poznań i sztab szkoleniowy zaczął rotować składem, aby ograć mniej doświadczone zawodniczki. UKS ZSMS nie potrafił zatrzymać nawet rezerwowego składu SKF KS, a trener Ernest Malanowski niepanujący nad nerwami został nawet ukarany kartką. Ostatecznie SKF KS Poznań wygrał z UKS ZSMS Poznań 3:0 i w dniach 10 i 17 stycznia zagra z UKŻPS Kościan o mistrzostwo Wielkopolski. W dotychczasowej historii grupy trzecioligowej SKF KS Poznań już teraz jest to najlepszy wynik od momentu powstania.

SKF KS Poznań – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:12, 25:15, 25:17)

Skład SKF KS Poznań: Sandra Pierzchała (kapitan), Zofia Barwicka, Klaudia Nowak, Natalia Geremek, Jagoda Radzewicz, Anette Ngamayama, Joanna Przybylska (libero) oraz Agata Latanowicz (libero), Marta Zakrzewska, Patrycja Gębalska, Wiktoria Mikolajczak, Karolina Kohut.

Działalność klubu SKF KS Poznań jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.