Debiut Modera i 70 minut Jóźwiaka

Jóźwiak na boisku Johan Cruyff ArenA zameldował się od pierwszej minuty i w pierwszej części gry był bardzo aktywny w działaniach ofensywnych Polaków. Po zmianie stron lechita zapisał się w protokole meczowym, oglądając żółtą kartkę za powstrzymanie ataku rywali. Ostatecznie zawodnik Kolejorza rozegrał 70 minut i został zmieniony przez Kamila Grosickiego.

Ważny moment w piątkowy wieczór miał również inny lechita. W 77. minucie spotkania na boisku pojawił się bowiem pomocnik Jakub Moder, który zastąpił na placu gry Piotra Zielińskiego. Dzięki temu występowi zawodnik Kolejorza zaliczył swój debiut w seniorskiej reprezentacji naszego kraju oraz stał się 62. piłkarzem w historii poznańskiego klubu, który zagrał z orzełkiem na piersi. Debiut w seniorskiej kadrze Polski jest idealnym podsumowaniem bardzo udanej wiosny w wykonaniu wychowanka Akademii Lecha Poznań.

Biało-czerwoni przegrali z Holandią 0:1, a jedynego gola strzelił Steven Bergwijn.