Daniel Michalski zwycięzcą LOTOS PZT Polish Tour w Poznaniu

Dużo trudniejsze zadanie miała 17-letnia Pola Wygonowska. Ostródzka tenisistka sprawiła w Poznaniu nie lada sensację. Najpierw w dwóch setach pokonała Joannę Zawadzką, a następnie, już w trzech, Martynę Kubkę. Spotkanie z zawodniczką rozstawioną z numerem czwartym pokazało, że wśród nastolatek mamy jeszcze jedną ciekawą i nieobliczalną zawodniczkę, która niestety w ostatnich tygodniach grała dość rzadko. Wygonowska dołączyła tym samym do wąskiego grona tenisistek, które wygrały z Kubką podczas LOTOS PZT Polish Tour.

– Na każdy mecz wychodzę i dopiero wtedy dowiaduję się, jak gram. Często łapie mnie taki stres, że jest ciężko. Dzisiejsza wygrana z Martyną to niespodzianka nawet dla mnie – powiedziała szczęśliwa Wygonowska. Zawodniczka w rewelacyjnym stylu wraca do gry po kontuzji nadgarstka, która odnowiła się jej w lutym tego roku.

Przeciwniczką tenisistki urodzonej w 2003 roku będzie Anastazja Szoszyna. Urodzona w Charkowie zawodniczka w ćwierćfinale z Paulą Kanią-Choduń pokazała charakter. Po przegraniu pierwszego seta, Szoszyna szybko odrobiła straty i domknęła całe spotkanie 2:6, 6:3, 6:3.