Daniel Michalski w ćwierćfinale Enea Poznań Open!

Daniel Michalski zanotował cenne zwycięstwo nad Rudolfem Mollekerem i awansował do trzeciego w tym roku ćwierćfinału turnieju z serii Challenger ATP. W drugiej rundzie Enea Poznań Open 2023 Polak pokonał Niemca 6:4, 6:2. Patronem medialnym turnieju jest „Nasz Głos Poznański”.

Daniel Michalski

Rudolf Molleker przedzierał się do turnieju głównego przez eliminacje, więc był to już czwarty mecz Niemca w tegorocznej imprezie. Finalista Poznań Open 2019 zajmuje obecnie 264. miejsce w rankingu ATP, a więc osiem oczek wyżej od Daniela Michalskiego, choć tenisista zza naszej zachodniej granicy plasował się już na 146. lokacie cztery lata temu.

Michalski od początku bardzo dobrze czuł się w swoich gemach serwisowych. W pierwszym secie Polak nie musiał bronić ani jednego break-pointa i przegrał zaledwie siedem punktów przy swoim podaniu. 23-latek z Warszawy szanse na przełamanie miał już w piątym gemie. Wtedy jeszcze Molleker się wybronił, ale nie zdołał tego zrobić w dziewiątym i to nasz tenisista zdobył przewagę. Po 46 minutach gry przypieczętował zwycięstwo w partii otwarcia 6:4.

W drugiej partii reprezentant Polski kontynuował dobrą i solidną grę, nie dając Niemcowi szans wykorzystania swoich atutów. Molleker był coraz bardziej sfrustrowany, a Michalski robił swoje. Już w piątym gemie ponownie odebrał podanie rywalowi. To wtedy warszawianin lekko się rozluźnił, gdyż przeciwnik miał okazję do odrobienia strat. To się jednak nie udało, a Michalski poszedł za ciosem i wygrał w sumie pięć gemów z rzędu w drugim secie.