Czyste Powietrze w gminie Stęszew


W Urzędzie Miejskim Gminy Stęszew uruchomiony został punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Utworzenie punktu wynika z realizacji porozumienia zawartego pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu a gminą Stęszew.
W ramach Programu przyznawane są dotacje przeznaczone przede wszystkim na wymianę starych węglowych pieców oraz na ocieplenie budynków jednorodzinnych.
Pomoc gminy Stęszew ma na celu usprawnienie procesu wypełniania wniosku, ale nie decyduje o przyznaniu dofinansowania.
Gotowy wniosek zostanie na miejscu wypełniony, wydrukowany, podpisany, a następnie zarejestrowany w sekretariacie UM Gminy Stęszew i przesłany do WFOŚiGW w Poznaniu, gdzie nastąpi jego ocena merytoryczna. Na podstawie tej oceny wnioskodawca jest kwalifikowany do przyznania dotacji.
Jeżeli podczas weryfikacji WFOŚiGW zidentyfikuje braki, zwraca się do wnioskodawcy o uzupełnienie.
Mając na względzie sprawność obsługi, przyjęcia interesantów będą się odbywać jedynie po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny wizyty (pod numerem telefonu 61 81 97 125).
Zapraszamy do punktu:
Poniedziałek: 11.00-16.00;
Czwartek: 7.00-12.00.
Pracownik urzędu umówi się z Państwem na dogodny termin i będzie do Państwa dyspozycji zapewniając pomoc w prawidłowym wypełnieniu wniosku oraz poinformuje o dalszym toku postępowania, gdy dofinansowanie zostanie już przyznane.
Wizyty osobiste w punkcie informacyjnym odbywają się według następujących zasad:
– przyjmujemy jedynie osoby zapisane wcześniej na wizytę (wypełnianie wniosku trwa około godziny, a czas między wizytami wykorzystywany jest do dezynfekcji pomieszczenia),
– na wizytę prosimy ubierać maseczki,
– przed wejściem prosimy o dezynfekcję dłoni.
W celu pobrania wniosku należy założyć konto na Portalu Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (wnioskodawca powinien posiadać adres e-mail). Konto na Portalu Beneficjenta WFOŚiGW może zostać założone również w czasie wizyty w punkcie informacyjnym.
O dofinansowanie mogą ubiegać wyłącznie właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych (lub lokali mieszkalnych w domach jednorodzinnych).
Przed przyjściem na umówione spotkanie należy przygotować:
– numer księgi wieczystej nieruchomości, numer działki ewidencyjnej na której usytuowany jest dom jednorodzinny – działka powinna figurować we wskazanej księdze wieczystej,
– numer PESEL właściciela nieruchomości (wnioskodawcy) i numer NIP (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej),
– numer rachunku bankowego do wypłaty dofinansowania (tylko polskie rachunki prowadzone w zł),
– rok wydania pozwolenia na budowę budynku lub zgłoszenia użytkowania budynku,
– powierzchnię całkowitą budynku,
– faktury na wydatki poniesione (jeśli inwestycja została już rozpoczęta),
– ostatni formularz PIT (w przypadku chęci skorzystania z podstawowego poziomu dofinansowania),
– zaświadczenie o dochodach z właściwego dla wnioskodawcy Ośrodka Pomocy Społecznej (w przypadku chęci skorzystania z podwyższonego poziomu dofinansowania).
Wymagane jest wyrażenie zgody na realizację przedsięwzięcia w Programie „Czyste Powietrze” przez wszystkich współwłaścicieli budynku oraz zgoda współmałżonka wnioskodawcy na zaciągnięcie zobowiązań wynikających z umowy dotacji. W związku z powyższym wymienione wyżej osoby powinny pojawić się wraz z wnioskodawcą osobiście na etapie podpisywania wniosku o dofinansowanie.

Dodaj komentarz