Czerwcowe nowości wydawnicze Prószyński i S-ka


W czerwcu   w księgarniach pojawiło się sporo nowości wydawniczych „Prószyński i S-ka”. Przedstawiamy kilka wybranych propozycji.

 

Nicky Pellegrino
Weneckie lato

weneckie.lato
Czy miasto może być kluczem do szczęścia?

Addolorata Martinelli ma na pozór wszystko, czego potrzeba do szczęścia: męża, dziecko i ukochaną pracę w przejętej po ojcu restauracji. W domu nie wszystko układa się jednak tak, jak powinno, a kiedy za sprawą nieprzychylnego krytyka kulinarnego ostatni filar jej świata zaczyna się chwiać, siostra namawia ją na… wakacje w Wenecji.
Addolorata, jadąc do Wenecji, postanawia, że stworzy listę dziesięciu rzeczy, które mogą jej dać prawdziwe szczęście. Krótki pobyt przedłuża się na całe lato, a ona poznaje na miejscu nowych ludzi i buduje nowe życie, naznaczone nowymi pasjami. Czy zrezygnuje z tego wszystkiego, gdy lato dobiegnie końca?

Nicky Pellegrino – pisarka i dziennikarka pochodzenia włoskiego. Urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale w dzieciństwie spędzała wakacje u rodziny we Włoszech, uważnie obserwując życie wokół siebie. Gdy rozpoczęła karierę pisarską, tamte włoskie doświadczenia nagle odżyły w jej pamięci – włoska pasja, żywiołowe kłótnie, ale nade wszystko jedzenie. Obecnie mieszka ze swoim mężem w Nowej Zelandii. Uwielbia gotować dla swoich przyjaciół, rozkoszować się czerwonym winem, spacerować po plaży, ale także wylegiwać się w łóżku z dobrą książką. Pracuje jako dziennikarka i publikuje swoje teksty między innymi na łamach „Herald on Sunday” oraz „New Zealand Woman’s Weekly”. Ma też na swoim koncie kilka książek, między innymi „Przepis na życie”, „Wakacje w Italii” oraz „Włoskie wesele”.

Lucy Dillon
Dobry uczynek
Dobry.uczynek

 

Co możesz zrobić, żeby świat był lepszym miejscem?

Libby przeprowadza się wraz z Jasonem do jego rodzinnego miasteczka, żeby zamienić rodzinny pensjonat w luksusowy hotel. Wyjeżdżają z Londynu, zostawiając tam wszystkie dobre i złe wspomnienia.
Ranna kobieta, którą Libby znajduje leżącą przy mało uczęszczanej wiejskiej drodze, straciła pamięć. Nie wie, skąd się tu wzięła, i nikt jej nie szuka. Kiedy Libby proponuje jej swój dom, ten jeden mały dobry uczynek wprawia w ruch cały łańcuch wydarzeń, który odmieni życie wielu osób…

Wciągająca powieść o przyjaźni, tajemnicach i dobroci nieznajomych, bestsellerowej autorki „Policz do stu”.

Powieści Lucy Dillon czynią świat lepszym miejscem.
„Heat”

Pięknie napisana opowieść o przyjaźni, zaufaniu i miłości. Czytałam z podziwem.
Milly Johnson

Najlepszy przykład dojrzałej literatury dla kobiet. Bardzo mi się podobało.
„Daily Mail”

Książki Lucy Dillon zawsze przepełnione są poczuciem humoru i mądrością.
Jenny Colgan

Lucy Dillon zdobyła nagrodę Romantic Novelists’ Association Novel of the Year w 2010 roku za „Psy, Rachel i cała reszta”. Jej pozostałe powieści – „Policz do stu”, „Spacer po szczęście”, „Szczęśliwe zakończenie” – zajęły wysokie miejsca na listach bestsellerów. Lucy urodziła się w Cumbrii. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Londyn a doliną Wye.

Mary Simses
Apetyt na życie

apetyt.na.zycie

 

Ellen Branford chce spełnić wyrażoną na łożu śmierci prośbę babci – odnaleźć chłopaka z małego miasteczka, w którym babcia była kiedyś zakochana, i przekazać mu jej ostatni list.
Porzucając Manhattan oraz narzeczonego z wyższych sfer, młoda kobieta wyrusza do Beacon w stanie Maine. Krótka wizyta szybko się komplikuje, gdy Ellen omal nie tonie w oceanie. Za sprawą wypadku zostaje kimś na kształt lokalnej sławy, co może jej dopomóc w odkryciu starannie ukrywanej przez babcię przeszłości. W miarę jak młoda kobieta dowiaduje się o babci więcej, a zarazem zaczyna wątpić w słuszność własnych wyborów, staje się jasne, że jednodniowy wypad do Beacon trzeba będzie przedłużyć.

Jeśli podobało się wam „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Ziemniaczanych Obierek”, pochłoniecie jednym tchem „Apetyt na życie”. Mary Simses ma dar przywołania sugestywnych szczegółów, dzięki czemu czujemy, jakbyśmy osobiście brali udział w opisywanych scenach, oraz tworzenia dialogów, które zawsze brzmią prawdziwie.
James Patterson

Uroczy, pełen czułości debiut literacki podkreślający siłę prostych przyjemności, dobrego jedzenia i niezaprzeczalnej chemii uczuć. Wielbicielki bohaterek filmów takich jak „Narzeczony mimo woli” czy „Dziewczyna z Alabamy” rozpoznają w spiętej  perfekcjonistce Ellen pokrewną duszę, zaś akcja osadzona w małym miasteczku trafi do serca wiernym czytelniczkom Mary Kay Andrews, Elin Hilderbrand i Jan Karon. Opowieść Simses o odkryciach emocjonalnych, zmianie priorytetów i nowych początkach to wspaniała lektura na plażę.
„Booklist”

Proste składniki połączone w idealnych proporcjach – smaczne do ostatniego okruszka.
„Good Housekeeping”

Zachwycające… Simses stworzyła krzepiącą opowieść o miłości przesyconą romansową fascynacją z elementami zagadki kryminalnej, rozgrywającą się na tle skromnych, stonowanych motywów i konfliktów.
„Shelf Awareness”

Dzięki gładko wpasowanym w narrację detalom oraz galerii barwnych postaci „Apetyt na życie” łączy autentyzm scenerii Maine z zabawną fabułą.
Beverly Meyer, „Free-Lance Star”

Mary Simses większą część życia spędziła w Nowej Anglii, gdzie zajmowała się wydawaniem czasopism, a następnie była prawniczką w korporacji. Przez wiele lat pisywała „na boku” beletrystykę i kilka jej oowiadań ukazało się w czasopismach literackich. Mieszka z mężem – będącym również jej wspólnikiem z kancelarii – i córką na południu Florydy.

 

Więcej nowości kliknij tutaj:

Dodaj komentarz