Cotygodniowe podsumowanie rywalizacji w wykonaniu drużyn Enea Basket Poznań

Ze zmiennym szczęściem grali młodzieżowcy Enei

U19M: BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Basket Poznań 49:90 (13:34, 12:9, 6:20, 18:27)

W rozpoczynającym nowy tydzień meczu drużyn U19 spotkały się zespoły, które nie poniosły porażki w tej edycji rozgrywek. Poza tym w obydwóch drużynach wystąpili zawodnicy, którzy reprezentują je również w rozgrywkach drugoligowych. Konfrontacja nadzwyczaj udana, a zwycięstwo  juniorów gości  niezwykle okazałe. Rozpoczęło się od mocnego uderzenia pierwszej kwarcie, którą wygrywają z przewagą 21 punktów. Pewnie tego nie spodziewali się gospodarze i trochę to trwało, zanim otrząsnęli się z szoku. Odpowiedzią zespołu Stali była wygrana druga kwarta 12:9.

Po przerwie niewiele się zmienia. Nadal poznaniacy przeważają, a wygrana kwarta 14. punktami i prowadzenie 32. chyba odbiera nadzieję na sukces juniorom Stali. W ostatniej kwarcie goście dokładają  jeszcze 9 punktów przewagi, kończąc mecz efektownym zwycięstwem 90:49, a zwieńczeniem tego spotkania był wsad K. Długiewicza. Zwycięstwo to jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami w rozgrywkach wojewódzkich.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Jakubiak 22, J. Nowicki 17, O. Szczepański 14, J. Jakubiak 7, O. Bednarek 6, A. Szajek 6, A. Najder 6, K. Koc 4, M. Puchalski 4, K. Długiewicz 2, I. Maćkowiak 2.