Cotygodniowe podsumowanie rywalizacji w wykonaniu drużyn Enea Basket Poznań

Poniżej publikujemy cotygodniowe podsumowanie rywalizacji koszykarskiej w wykonaniu drużyn Enea Basket Poznań. Patronem medialnym poznańskiego klubu jest „Nasz Głos Poznański”.

Enea Basket Poznań – KSK Ciech Noteć Inowrocław 88:74 (26:12, 13:25, 23:21, 26:16)

Jeden z 28 meczów do rozegrania w rundzie zasadniczej tego sezonu. Może o tyle ważniejszy, że poznaniacy mogą zawalczyć o miano drużyny niepokonanej na własnym parkiecie w tej rundzie rozgrywek grupy A. Każda z drużyn poniosła jedną porażkę, tym się nie różnią i jeszcze tym, że każda chce wygrać. Tego interesu nie da się pogodzić, a remisów nie ma.

Zacznijmy jednak od początku.

Jasne było, że chociaż ten mecz nie decydował o losach rozgrywek, to będzie zacięty lub bardzo zacięty. W praktyce prawdziwy okazał się wariant drugi. Wynik otwierają goście 2:0, a następnie 4:0. Kolej na gospodarzy i to oni zdobywają najpierw 4 punkty (remis 4:4) i dokładają jeszcze 3. Gdy zespół Noteci trafia trójkę, oczywiście nie zespołowo, mamy drugi remis w tym meczu, a warto liczyć, bo będzie ich sporo. Teraz drużyna Enei notuje „depnięcie” (10:0), co pozwala na „odepchnięcie” się od rywala na 10 punktów. Dalsze koleje tej kwarty toczą się po myśli gospodarzy. Do jej końca zdobywają jeszcze 9 punktów, a drużyna przyjezdna tylko 5. W ten sposób kończy się pierwsza kwarta przewagą Enei Basket 14 punktów.