Coolturalny Stary Rynek: 22 – 24 lipca, 7 wydarzeń!


Najbliższy weekend to aż 7 wydarzeń w ramach projektu Coolturalny Stary Rynek, nad którym patronat sprawuje Nasz Głos Poznański.

Coolturalny Stary Rynek 4

Ruszamy w piątek przedstawieniem dla dzieci ( Scena na Quadr, 12.30) i dwoma koncertami pod Pręgierzem (JAKUB KUSIOR, BOBBY THE UNICORN – 18, 19). Sobota to Victor Baez  i jego największe przeboje muzyki latynoskiej, połączone z warsztatami (Dziedziniec Szkoły Baletowej, 17) oraz koncert formacji Dyzmatronik ( Scena na Quadro, 19). Także w sobotę (wyjątkowo!) Swingująca Starówka – Old Men Jazz Quartet – (Odwach, 12.30), a na zakończone niedzielna „Przechadzka z przewodnikiem” (Ratusz, 12.30).

Co, gdzie, kiedy:

Szczegółowy plan ukulturalniania się J

Spektakle dla dzieci

22 lipca (piątek) godz.12: 30, SCENA NA QUADROTEATR FUZJA „SZABADABADA”

Twórcy spektaklu: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak

Muzyka: Artur „Sosen” Klimaszewski

O tym co czeka na dzieciaki opowiada najlepiej ten wierszyk:

Dylematy i problemy,

o czym niby wszyscy wiemy

to jak jemy jak siedzimy

o „dzień dobry” czy mówimy?

Jak się ubrać co jest w modzie

czy przystoi spać w ogrodzie?

Kto z was wie niech wiedzą błyśnie

Jak myć zęby i czy wszystkie?

Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym. Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy – Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej. Zespół artystyczny to grupa ok. 30 artystów: aktorów, grafików, muzyków, animatorów, scenografów oraz reżyserów.

Coolturalny Stary Rynek – akustycznie
22 lipca (piątek), POD PRĘGIERZEM
godz.18: 00 JAKUB KUSIOR – koncert
godz.19: 00 BOBBY THE UNICORN – koncert

Jakub Kusior to młody, skromny chłopak, który dość niedawno odkrył w sobie chęć do przelewania myśli na papier. Podczas pierwszej trasy koncertowej zagrał przed Fismoll’em w ramach Songwriter Łódź Festival oraz wystąpił po raz pierwszy za granicą – w Londynie. Podczas trasy koncertowej ,,Far Away Tour II” promującej mini album ,,Far Away”, Kuba zagrał w 13 miastach w całej Polsce oraz wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu.
FB: https://www.facebook.com/jakubkusior/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=VD5swi00ihg

Bobby The Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego. 23 maja 2014 roku ukazała się debiutancka płyta „Utopia” nakładem Thin Man Records. Muzyk ma na swoim koncie występy w ramach Open’er Festival, Halfway Festival, OFF Festival, Soundrive Festival czy Spring Break Festival. Projekt Bobby the Unicorn został również zaproszony w 2015 do stworzenia muzyki na Narodowe Czytanie „Lalki”, a wraz z zespołem wystąpili Jan Peszek oraz Jerzy Bończak.
Projekt stworzył również własną muzykę do filmu Charlie Chaplina „Światła Wielkiego Miasta”, premiera odbyła się w Sylwestra 2015 w Kinie Muza w Poznaniu. 27 kwietnia światło ukazał się singiel „Syreni Śpiew” promujący nadchodzący album.
FB: https://www.facebook.com/bobbytheunicorn/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=gXFKwbC4Ro0

Swingująca starówka
23 lipca (sobota) godz.12: 30, ODWACH – OLD MEN JAZZ QUARTET

Po ubiegłotygodniowym występie Dixie Company, tym razem wyjątkowo w sobotę kolejna porcja znanych standardów jazzowych, piosenek Louisa Armstronga i Franka Sinatry oraz tematów polskiej muzyki rozrywkowej – w tym przebojów Czesława Niemena w swingowych opracowaniach. Na scenie przed Odwachem zagra grupa Old Man Jazz Quartet. Tworzą ją muzycy znani niegdyś z Orkiestry Zbigniewa Górnego i Alex Bandu. Skład zespołu nie jest stały. Najczęściej tworzą go saksofoniści Leszek Kotlicki i Eugeniusz Effenberg, gitarzyści basowi Sebastian Stieler i Mieczysław Białas (Orkiestra Zbigniewa Pawlaka) , kontrabasista Mariusz Gajdziel, perkusiści Marek Surdyk i Piotr Soroka oraz pianista i wokalista Wiesław Stieler.
Rytmy starego miasta

23 lipca (sobota) godz.17: 00, DZIEDZINIEC  SZKOŁY BALETOWEJ,  LATYNOSKA PODRÓŻ VICTORA BAEZA  (Fundacja Soy Latino)

Viktor jest rodowitym Chilijczykiem, który prowadząc Fundację Soy Latino, zaraża Polaków miłością do muzyki i tańca latynoskiego. W sobotę zaprezentuje największe przeboje muzyki latynoskiej, a potem wspólnie z tancerzami przybliży nam pochodzenie latynoskich styli tanecznych. Posłuchamy anegdot wprowadzających nas w klimat jego kraju pochodzenia. W sobotni wieczór składa się części muzycznej oraz półgodzinnych warsztatów. Zwieńczeniem ma być flash mob we wrześniu na scenie Quadro.

24 lipca (niedziela) godz.12: 30, PRZED RATUSZEM, SPACERY Z PRZEWODNIKIEM

Tradycyjnie już uzupełnieniem sobotnich wydarzeń taneczno – muzycznych, jest niedzielne zwiedzanie z przewodnikiem. W ramach „Przechadzek z przewodnikiem” całe rodziny będą mogły odkrywać muzyczne tajemnice Starego Rynku i okolic. Przechadzki poprowadzi Fundacja „Visit Poznań”. W poprzednim miesiącu odkrywaliśmy zakamarki Szkoły Baletowej. Teraz czas na Salę Białą Hotelu Bazar. Dowiemy się m.in  o najsłynniejszych balach międzywojennego Poznania, a dla wszystkich, którzy dotrwają do końca Towarzystwo Muzyczne im Henryka Wieniawskiego przygotowało muzyczne upominki.

Na to wydarzenie szczególnie zapraszamy całe rodziny. Czeka na nich wspólne odkrywanie muzycznych tajemnic Starego Rynku i jego okolic. Zbiórka pod schodami Ratusza o 12.15;

Scena na Quadro

23 lipca (sobota) godz.19: 00, DYZMATRONIK – koncert,

Brzmienie Dyzmatronika trudno zdefiniować. Jako że każdy z członków formacji to muzyczna indywidualność, ich twórczość jest wypadkową synth -popu, rocka, electropunku i czego jeszcze nie wymyślicie. Aby łatwiej było zdefiniować to, co chodzi im po głowie, panowie postanowili stworzyć własną szufladkę – trup -hop. Śmiertelnie poważnie, rytmicznie do śmierci.

KTO GRA?

Artur Sosen Klimaszewski – kiedy nie siedzi w radiu i nie gada o korkach ulicznych, gra w teatrze i komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Wraz z Maciorą współzałożyciel Dyzmatronika – i w konsekwencji samego trup – hopu.

Maciej Maciora Balcewicz – niegdyś hip – hopowiec, jednak nudzi mu się nawijka powiązana z popluwaniem na ławeczce przed blokiem. Po wydaniu debiutanckiego, mało znanego, ale jednak kultowego albumu I tak ci to ukradną musi jechać do Londynu, aby spłacić długi. Wraca i zakłada Dyzmatronik, pisze teksty, recytuje, a nawet śpiewa.

Jakub Gonzo Woźniak – gra na zmianę reggae i trash metal, potem zakłada agencję eventową organizującą kinderbale. Występuje w teatrze, kręci watę cukrową, ale jeszcze czegoś mu w życiu brakuje. Okazuje się, że tym czymś był Dyzmatronik, którego uzupełnił o brzmienie gitary.

 CO WYDALI?

-LP  Dyzmatronik, 2013, własne wydanie

-EP Cukierki, 2015, własne wydanie wsparte akcją crowdfundingową

 

 

 

Dodaj komentarz