Co zabrać ze sobą na rozmowę o pracę?


Rozmowa kwalifikacyjna – wiele osób ubiegających się o pracę marzy, by dobrnąć do tego etapu rekrutacji. Po odebraniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie pojawia się radość, a zaraz po niej lęk o jego przebieg i stres. Jest wiele sposobów, bo sobie z tym poradzić. Odpowiednie przygotowanie merytoryczne i kilka rzeczy zabranych ze sobą pomogą w osiągnięciu celu, jakim w tym przypadku jest zdobycie posady.

Woman during job interview and three elegant members of management

Dokumenty wymagane przy rekrutacji

Oferty pracy zawierają wszelkie informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom. Są tam wymienione wszelkie dokumenty niezbędne do złożenia w procesie rekrutacji. Pamiętaj, by na spotkanie i rozmowę zabrać ze sobą ich oryginały. Pracodawca chętnie z nimi się zapozna, by potwierdzić autentyczność kopii złożonych przy aplikowaniu.

Każda praca ma szereg kompetencji mile widzianych u kandydatów na dane stanowisko. Dobrze jest zapoznać się z nimi przeglądając ogłoszenia opublikowane w popularnych serwisach tematycznych, np. Pracuj.pl. Może bowiem okazać się, że oferta, na którą odpowiadasz nie wspomina o posiadanym przez ciebie certyfikacie, a ten może być ogromnym atutem w rywalizacji o atrakcyjne stanowisko pracy.

Ulubiona muzyka relaksacyjna

W każdej chwili może dopaść cię stres. Przygotuj się na to zabierając ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną nagrania z ulubioną muzyką. Kojące dźwięki pomogą ci się uspokoić przed wejściem na spotkanie. Pamiętaj, by słuchawki i nośnik z nagraniem schować do torebki. Wiszące swobodnie na szyi sprzęty nie są tu mile widzianym dodatkiem do stylizacji.

Notatnik i długopis

Rozmowa o pracę często jest momentem, gdy omawiane są istotne zagadnienia związane z objęciem danego stanowiska. Kandydat dowiaduje się, jakie zadania na niego czekają i jakie warunki oferuje mu pracodawca. W stresie łatwo przeoczyć znaczące szczegóły. Warto więc wszystko zanotować. Zapisując ustalenia pokażesz, że cechuje cię profesjonalizm.

Telefon, ale wyłączony

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telefonu komórkowego. Kieszonkowy łącznik ze światem pozwala wzmocnić poczucie bycia na czasie ze wszystkim, co dzieje się dookoła nas. Przydaje się w przeszukiwaniu sieci i poszukiwaniu potrzebnych od ręki informacji o przyszłym pracodawcy lub relaksowaniu się np. przy oglądaniu zabawnych filmów. Ważne jest jednak, by w kluczowym momencie go wyłączyć. Dzwoniący w torebce lub kieszeni telefon nie zrobi dobrego wrażenia na pracodawcy, a Ciebie wybije z rytmu i rozproszy Twoją uwagę.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz