Co warto wiedzieć przed startem głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim?


Przed oddaniem głosu konieczne jest uzupełnienie formularza, w którym należy: podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL (pola z numerem telefonu i adresem e-mail są nieobowiązkowe), oświadczyć, że podane dane są prawdziwe i aktualne, potwierdzić i zaakceptować Zasady PBO19,

dołączyć elektroniczne oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego – w przypadku osób, które nie ukończyły 18. roku życia, zaznaczyć projekty, na które oddaje się głos.

Do rozdania jest aż 20 milionów

To będzie rekordowy budżet obywatelski – pula przeznaczonych na niego środków wzrosła w tym roku z 18 da 20 mln złotych. Podobnie jak w poprzedniej edycji, 6 mln z taj kwoty trafi na finansowanie projektów ogólnomiejskich. Na projekty rejonowe mieszkańcy miasta będą mogli wydać nie 12 – jak to miało miejsce ostatnio – ale aż 14 milionów zł. Dodatkowo maksymalna wartość takiego projektu mogła wynosić nie 500, ale 600 tys. zł.

Wszystkie zmiany w tegorocznej edycji PBO to efekt dyskusji i współpracy przedstawicieli różnych grup poznaniaków. Zasady opracowane zostały przez specjalnie w tym celu powołany zespół (w skład którego wchodzili między innymi przedstawiciele organizacji pozarządowych, wnioskodawcy z poprzednich lat, radni miejscy i osiedlowi oraz mieszkańcy miasta).

Głosowanie rozpocznie się 27 września i potrwa do 19 października. Zwycięzców poznamy do 30 października.

Fot. Hieronim Dymalski

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz