Co robić zimą w Poznaniu?


Zabawa w muzeum

W czasie ferii Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza najmłodszych na zajęcia w przestrzeniach galerii, połączone z zabawami, warsztatami i zagadkami. Spotkania odbywać się będą zarówno w gmachu głównym MNP, jak i trzech jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim, w Muzeum Instrumentów Muzycznych na Starym Rynku i w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie. Na uczestników czekają opowieści o tajemniczych przedmiotach, muzycznych instrumentach i kompozytorach, historie o zwierzętach i wiele innych. Koszt pojedynczych zajęć to 20 zł. Obowiązują zapisy. Dzieci do 13 lat powinny mieć zapewnioną opiekę osoby dorosłej (opiekun towarzyszy dziecku bezpłatnie). Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum.

Atrakcje czekają na najmłodszych także w Muzeum Archeologicznym. Przez dwa tygodnie, od wtorku do piątku chętni będą mogli zanurzyć się w „Magię Renesansu”. Uczestnicy zajęć przyjrzą się fantastycznym postaciom, zgłębią tajemnice alchemii, a wszystko to w towarzystwie rezolutnych przedstawicieli rodu Górków. Spotkania mają charakter edukacyjnych warsztatów plastycznych i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek (29 stycznia). Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie muzeum.

Sporo propozycji dla dzieci i młodzieży przygotowało także Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Rodzice, którzy chcą pomóc najmłodszym zrozumieć historię Powstania Wielkopolskiego, mogą wybrać się z nimi do Odwachu. Na trasie zwiedzania znaleźć będzie można specjalne pieczątki. Za ich zebranie przy kasie czeka drobny upominek. Starsze dzieci i młodzież mogą natomiast zwiedzić wystawę z rekonstruktorem. W Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII czekają projekcje filmów poświęcone tematyce martyrologicznej oraz zwiedzanie z przewodnikiem, w Przeciwatomowym Schronie dla Władz Miasta Poznania – warsztaty „Obrona Cywilna w PRL-u”, w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 – zajęcia „Poznajemy zabawki naszych dziadków”, a w Muzealnym Centrum Edukacyjnym – warsztaty „Rogatywka, czyli wyjątkowa czapka pod lupą”.To nie koniec atrakcji. Amatorzy zabaw w plenerze w czasie ferii mogą wziąć udział w grze terenowej „Cytadela QR. Fort Winiary wczoraj – Park Cytadela dziś” lub „Senior z gzubkiem na przechadzce”, a także w spacerze historycznym „Szlakiem walk o Fort Winiary”. Więcej informacji na temat ferii zimowych można znaleźć na stronie muzeum.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz