Co możemy zmienić w projekcie mieszkania? Odpowiadają deweloperzy


Własne pomysły na mieszkanie – zgłośmy to wcześniej

Moment, kiedy podejmujemy decyzję o zakupie mieszkania lub domu jest najlepszy, żeby już zaplanować przestrzeń. – W inwestycji Enklawa Winogrady mieszkanie 33-metrowe, idealne na start może być dwupokojowe lub kawalerką. Przestrzeń 56 mkw. pozwala na aranżację dwóch lub trzech pokojów – dodaje Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

Deweloperzy są otwarci na przearanżowanie przestrzeni, które sygnalizują przyszli mieszkańcy. Wśród zmian są: wstawienie lub przesunięcie ścian działowych, zmiana miejsca montażu grzejników, dodatkowe włączniki czy kontakty. Klient może zdecydować, czy kuchnia ma być w mieszkaniu oddzielna, czy w ramach aneksu.

–  To jedna ze zmian, które proponujemy w projekcie Leonarda 8. Ponadto dwupoziomowy apartament można zaplanować z podziałem na mieszkanie i część biurową – zauważa Michał Wawrzyniak z marki DRN Concept Deweloper. Mieszkania w Leonarda 8 można łączyć nawet w pionie, co dotyczy także drugiej inwestycji od tego dewelopera, czyli Przystani Warta.

Wiele możliwości oferuje Willa Racławicka realizowana przez Inwestycje Hryniewicz.pl na poznańskim Grunwaldzie. Na piętrze kameralnego budynku wielorodzinnego przygotowano dwa apartamenty dwupoziomowe, każdy o powierzchni 131 mkw. Inwestor tak przygotował przestrzeń, że istnieje możliwość zaaranżowania piętrowych lokali na dwa lub cztery odrębne mieszkania z balkonami. Projekty są już gotowe.

Natomiast Quadro Development, realizujący Bosa7 i Sielska14 w projektach przewidział nie tylko standardowe metraże, ale również ponad 100-metrowe powierzchnie. Mieszkania można tak przygotować, by stały się trzema niezależnymi lokalami, każdy z łazienką i aneksem. Takie rozwiązanie to novum i „dziś” jest idealne pod inwestycję, a „jutro” może być propozycją dla dużej rodziny.

Składamy wniosek ze zmianami w biurze dewelopera, następnie są one weryfikowane przez projektanta, po pozytywnej ocenie nanoszone są zmiany w projekcie i w takiej formie trafiają do generalnego wykonawcy w celu wdrożenia na budowie – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Aktualnie w sprzedaży jest V etap osiedla Nowe Ogrody. –   Klientom udzielamy informacji dotyczącej terminu przyjmowania zmian lokatorskich. Wiele czynników ma znaczenie. Przykładowo, im wyższa kondygnacja, tym później będzie można zgłaszać zmiany lokatorskie – zaznacza Marlena Zapalska.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz