Oddanie przedmiotu jego prawowitemu właścicielowi nie jest bowiem łatwe. Czasami trudno go ustalić – np. w przypadku zgubionych telefonów. Biuro prosi operatorów o powiadomienie właściciela, że dany telefon został znaleziony i czeka na odbiór – ale operator nie zawsze taką informację przekazuje. Podobnie sytuacja wygląda np. w przypadku kart lojalnościowych. Pracownicy biura zawsze jednak robią wszystko, co w ich mocy, by zwrócić przedmiot. W przypadku dokumentów sprawa jest prostsza – są odsyłane do jednostki, która je wydała. Urząd Miasta Poznania występuje wówczas z prośbą o udostępnienie danych adresowych, aby skontaktować się z właścicielem.
Najczęściej gubionym przedmiotem jest telefon – tylko w tym roku zarejestrowano ich blisko 200. To nowoczesne smartfony i iPhone’y, a także starsze modele. Często do biura trafiają także portfele z zawartością – w tym roku było ich około 180. Zdarza się również – wcale nierzadko – że do biura odnoszona jest sama gotówka. W tym roku była jej rekordowa ilość. Na odbiór w biurze czekają również rowery (tylko w 2024 roku przybyło ich 12), biżuteria, słuchawki, a nawet okulary korekcyjne. Wśród ciekawszych przedmiotów, jakie znaleziono w 2024 roku była np. piłka z autografami czy też flet poprzeczny.
W poprzednich latach zdarzały się jeszcze bardziej nietypowe zguby, takie jak wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, generator prądotwórczy, gitary, terminal płatniczy czy młot udarowo-obrotowy ze szlifierką kątową. Wśród oryginalnych i nieodebranych przedmiotów była także walizka, wypełniona nowymi, niezapisanymi kartkami walentynkowymi.