Chyże Dziadki pokonały Late Basket w LAK

Trwa rywalizacja w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, której patronem jest „Nasz Głos Poznański”. W ostatniej kolejce Chyże Dziadki pokonały Late Basket 55:43, a w meczu na szczycie rezerwy Politechniki Poznańskiej uległy Kerry Polska.

SONY DSC

W pojedynku na szczycie lider grupy B, zespół Kerry Polska podejmował wicelidera koszykarzy Politechniki Poznańskiej. Początek spotkania należał do Politechniki, która po kilku skutecznych akcjach prowadzili 7:0. Jednak z upływem czasu mecz się wyrównał, a lekką przewagę zaczęli osiągać gracze Kerry Polska. W ich szeregach dobre zawody rozgrywali Mateusz Wasiński oraz Radosław Dajksler. Po trzech kwartach zaledwie 34:29 prowadzili koszykarze Kerry. Decydującą dla losów spotkania okazała się być dopiero ostatnia odsłona, która należała do Kerry Polska. Akademicy przegrali kwartę 10:18, a całe spotkanie 39:52, a najwięcej punktów zdobył dla nich w tym meczu Łukasz Koralewski – 13.

O sporą niespodziankę postarali się koszykarze z zespołu Chyżych Dziadków, którzy w piątkowy wieczór rywalizowali z Late Basket. Obie ekipy przystąpiły do tego pojedynku w mocno okrojonych składach. W zespole Late brakowało kilku podstawowych graczy, a wśród  Dziadków nie pojawił się na parkiecie żaden z „weteranów” tej drużyny.  W pierwszej części spotkania minimalnie lepsi byli zawodnicy Late, którzy dzięki skutecznej grze Sebastiana Augustynowicza oraz Adama Stróżyńskiego schodzili na przerwę prowadząc 26:22. Druga część spotkania należała już jednak zdecydowanie do ekipy Chyżych Dziadków. Wygrane kolejne kwarty 15:5 i 18:11, pozwoliły Dziadkom pokonać ostatecznie zawodników Late Basket 55:43. W zwycięskim zespole bardzo dobre spotkanie rozegrało trio Domański-Pietras-Sobiech, które zdobyło łącznie 46 z 55 punktów swojej drużyny. Dla ekipy Chyżych Dziadków było to bodaj pierwsze zwycięstwo nad zespołem Late Basket (wcześniej Wechta Basket) w siedmioletniej historii rozgrywek LAK.

Pewne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze Dolewki.pl, którzy pokonali wysoko, bo aż 64:35 ekipę Raiffeisen Bank. Zawodnicy Dolewki objęli prowadzenie już w pierwszej kwarcie spotkania i z każdą upływającą minutą gry systematycznie powiększali dorobek punktowy. W zwycięskim zespole kolejne dobre zawody rozegrali Michał i Maciej Bodnarowie. Pierwszy z wymienionych zakończył spotkanie mając na koncie 21 punktów i 12 zbiórek, a drugi 18 punktów i 8 zbiórek. Natomiast wśród pokonanych z dobrej strony zaprezentował się w tym spotkaniu Andrzej Jaracz, który zaliczył 6 punktów i 10 zbiórek.

Koszykarze Chicago Ból pewnie wygrali wszystkie części meczu i pokonali drużynę Four creative  68:51. Podobnie jak w poprzednich swoich pojedynkach w LAK,  gracze Chicago dominowali nad rywalem w walce na obu tablicach. Tym razem zebrali w meczu aż 53 piłki pozwalając przeciwnikowi na zaledwie 27 zbiórek. Klasą dla siebie był w tym elemencie gry Artur Lemański, który na finiszu spotkania miał ich na koncie aż 19. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył w tym meczu Arkadiusz Dudko – 23.

Kolejne spotkania w Lidze Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej rozegrane zostaną już w piątek, 19 grudnia w Hali CS Politechniki Poznańskiej przy ul. Jana Pawła II. W tej serii gier odbędzie się aż pięć pojedynków, z których najciekawiej zapowiada się konfrontacja w grupie A pomiędzy zespołami Big Plus i Chicago Ból. W pozostałych spotkaniach rywalizować będą Politechnika z Dolewką.pl, Goggle z Four creative, Hoppecke z Lobos Locos i Blackend z Raiffeisen Bank. Początek sportowych zmagań o godzinie 17.30.