Chleb do zadań specjalnych!


Kiedy przygotowujesz listę zakupów, zawsze na pierwszym miejscu sprawdzasz czy jest w domu chleb, a następnie coś do chleba. Ponad 75% społeczeństwa deklaruje, że ulubionym śniadaniem są przygotowane w domu świeże kanapki.

Kiedy w czasie lockdownu zamknęliśmy się na kilkanaście dni w domach, na półkach sklepowych brakowało o dziwo nie pieczywa, a drożdży, z których domowy wypiek był możliwy. W takich chwilach, widzimy jasno, że w codziennym żywieniu trudno nam się obejść bez chleba. Zatem jak to jest możliwe, że pomimo silnego przywiązania Polaków do chleba, jego konsumpcja z roku na rok maleje. Specjaliści rynkowi przypisują ten trend bogaceniu się społeczeństwa i zwiększeniu się koszyka zakupowego, i choć Polacy nie rezygnują z konsumpcji pieczywa, coraz częściej zastępują je innymi dostępnymi dobrami. Równocześnie rośnie świadomość konsumenta na temat zdrowego żywienia, a tym samym kształtują się nowe potrzeby, na które od zawsze Familijna precyzyjnie odpowiada.
Jak kraj szeroki, tak potrzeby dotyczące chleba są zróżnicowane. I tak weźmy najpopularniejszy wciąż chleb pszenny – to choć nie ma ostatnio dobrej prasy, z uwagi na swoją kaloryczność, to w istocie jest lekkostrawny i warto go polecić rekonwalescentom oraz tym, którzy mają kłopoty trawienne, cierpią na nadkwasotę, wrzody lub inne choroby układu pokarmowego. Ale już dla osób zmagających się z dodatkowymi kilogramami czy diabetyków, będzie to produkt ubogi w błonnik, o wysokim indeksie glikemicznym i niewskazany w codziennej diecie niskocukrowej. Warto tu wyjaśnić, że wskaźnik IG (indeks glikemiczny) to parametr, określający jak gwałtownie po spożyciu danego produktu wzrasta poziom glukozy we krwi. Dlatego warto w swojej codziennej diecie wybierać te produkty, które cechuje niski indeks glikemiczny, czyli kiedy jego wartość nie przekracza poziomu 55. Produkty o niskim IG powodują stopniowy wzrost poziomu glukozy we krwi, blokując tym samym nagłym wyrzutom insuliny i przyczyniają się do opóźnienia uczucia głodu.
W ofercie Familijnej od lat znajdują się produkty o niskim indeksie glikemicznym, m.in. chleb razowy (IG – 43,1), na naturalnym zakwasie żytnim z wysoką zawartością mąki żytniej razowej typ 2000, czy chleb żytni 100% bogactwo ziaren (IG – 46,5), wypiekany w 100% z mąki żytniej. Odpowiadając na coraz większe potrzeby konsumentów w zakresie rozbudowanej oferty produktów niskoglikemicznych, podjęliśmy współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu w celu opracowania szeregu produktów, spełniających te wymagania. Tak powstał chleb żytnio – orkiszowy (IG -49,9) z dodatkiem ziaren, o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego, jabłecznik IG (IG – 44,3) bez dodatku cukru, a w którym słodycz pochodzi wyłącznie z dodanych owoców oraz ciasteczka IG (IG 0 43,8). Wszystkie te produkty zostały starannie przebadane przez naukowców z Wydziału Biotechnologii i Nauk Żywienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Familijne pieczywo i wyroby cukiernicze powstają w Kuźnicy Czeszyckiej, małej wiosce, która znajduje się w sercu Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Familijna od lat cieszy się uznaniem konsumentów w ponad jednej trzeciej kraju. Piekarnia – cukiernia z Doliny Baryczy z odwagą rozwija swoją działalność na nowe rynki, gdzie pragnie dzielić się, tym co ma najlepsze.
A to, co wyróżnia wyroby Familijnej to przede wszystkim najwyższa jakość i dbałość o właściwy dobór surowców. Pracownicy Familijnej kierują się zasadą, że pieczenie chleba to nie tylko praca, ale przede wszystkim powołanie. Zaangażowanie i dbałość o najmniejsze szczegóły przekładają się na najwyższą jakość produktów. Familijna nie spoczywa jednak na laurach i stale rozwija markę poprzez nowe produkty oraz sieć dystrybucji. Dzisiaj jest już bliżej Ciebie! Odwiedź swój ulubiony sklep i zapytaj o Familijną lub odszukaj nas w wybranych sklepach Carrefour w Poznaniu.

Czytaj także:

Dzielimy się tym co mamy najlepsze! Familijna z Doliny Baryczy już w Poznaniu!

1 komentarz

Dodaj komentarz