Cenny remis Warty Poznań w Brodnicy. Zobacz wyniki innych spotkań III ligi

Trzecioligowa Warta Poznań zremisowała na wyjeździe ze Spartą Brodnica 1:1 i nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli. Bramkę dla Zielonych zdobył Filip Brzostowski.

Spotkanie rozgrywane był pod dyktando podopiecznych Tomasza Bekasa, którzy swoją przewagę udokumentowali dopiero w 60. minucie bramką Filipa Brzostowskiego. Chwilę później mogło być już 2:0 dla poznaniaków, ale sędzia Bartosz Roszyk zatrzymał ładną akcję Warty dopatrując się w niej pozycji spalonej, co wywołało uśmiechy na twarzach miejscowych kibiców. Niestety, w 75. minucie Łukasz Ciechowski idealnie podał do Krzysztofa Kretkowskiego, który pewnym uderzeniem pokonał Mateusza Filipowiaka i mecz zakończył się podziałem punktów.

–  Był to bardzo wymagający rywal – mówił w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” trener Warty Poznań, Tomasz Bekas. Cała wypowiedź do meczu szkoleniowca zielonych: czytaj tutaj.

Sparta Brodnica – Warta Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Krzysztof Kretkowski (73. minuta) – Filip Brzostowski (59. minuta)

Sędzia: Bartosz Roszyk (Leszno)

Skład Warty Poznań: Mateusz Filipowiak, Dawid Czerniejewicz , Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Krystian Łukaszyk, Filip Brzostowski, Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Kacper Ciupa, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.

Rezerwowi: Wojciech Fleischer, Grzegorz Twardoń, Mateusz Górny, Adrian Owczarek, Artur Marciniak, Dominik Drzewiecki, Mateusz Maruniak.