Cenne zwycięstwo SKF KS Poznań

Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań wygrały w miniony weekend we własnej hali ważne spotkanie z MKS MDK Trzcianka 3:0. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka, którym patronuje dwutygodnik „Nasz Głos Poznański” są zdecydowanym liderem tabeli. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z  UKS Śmigiel.

SKF KS Poznań - MKD MKS Trzcianka 06
Spotkanie pomiędzy SKF KS Poznań a MKS MDK Trzcianka było zdecydowanym hitem kolejki, gdyż na parkiecie hali Politechniki Poznańskiej mogliśmy zobaczyć aktualnego lidera z wiceliderem tabeli III ligi. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a przy prowadzeniu gości 8:9 trener Zbigniew Woźniak zdecydował się na zmiany w ustawieniu i przerwę. Po powrocie do gry poznanianki szybko przejęły inicjatywę, aby ostatecznie wygrać 25:17.

W drugim secie dominacja SKF KS Poznań była jeszcze bardziej widoczna i zakończyła się ich szybkim zwycięstwem 25:14. Trzeci set był jeszcze lepszy w wykonaniu poznanianek, które wygrały 25:12, a całe spotkanie w nieco ponad godzinę 3:0. Było to najlepsze spotkanie SKF KS Poznań w tym sezonie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie 13 siatkarek pojawiło się na boisko i każda dołożyła pozytywny element do gry zespołu.

SKF KS Poznań – MKS MDK Trzcianka 3:0 (25:17, 25:14, 25:12)
Skład SKF: Pierzchała, Pachurka, Kohut, Halczak, Radzewicz, Gapik, Przybylska (libero) oraz Wawrzyniak (libero), Bińczycka, Błędowska, Banasiak, Urbańska, Mikołajczak.

Występy zespołów SKF KS Poznań są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach realizacji programu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań.

Wyniki ostatnich spotkań III ligi:

Grupa A
UKS Rataje ZSO 4 Poznań – Orkan Września 0:3 (11:25, 20:25, 20:25)
UKS ZSMS Poznań 1 – UKS Śmigiel 0:3 (15:25, 15:25, 22:25)

Grupa B
Lis Tuliszków – Barycz Janków Przygodzki 2:3 (26:28, 23:25, 25:23, 29:27, 12:15)
Libero Pleszew – KTPS Konin 1:3 (25:15, 19:25, 22:25, 19:25)
Amber Kalisz – SPS Słupca 2:3 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25, 10:15)