Cenne zwycięstwo Poznań City Center AZS w Krakowie

Koszykarki Poznań City Center AZS, którym patronuje „Nasz Głos Poznański”, wygrały na wyjeździe z zespołem AZS Politechnika Korona Kraków 56:47 i umocniły się na pozycji wicelidera zaplecza Basket Ligi Kobiet. Najwięcej punktów w ekipie akademiczek zdobyła Magdalena Wojdalska – 16 punktów.

Koszykarka Magdalena Wojdalska

Podopieczne Ryszarda Barańskiego dzięki skutecznej grze Elżbiety Giedrojć i Kingi Woźniak rozpoczęły wyjazdowe spotkanie z AZS Politechnika Korona Kraków od zwycięstwa w pierwszej kwarcie 15:12. W kolejnej odsłonie gra się wyrównała, a miejscowe schodziły na przerwę prowadząc 26:25.

Jednak w trzeciej kwarcie poznanianki zaskoczyły rywalki i odskoczyły na 42:28. Szczególna aktywna w tym fragmencie gry była Magdalena Wojdalska. Miejscowe próbowały odwrócić losy spotkania w ostatniej odsłonie i zaczęły stopniowo odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcową syreną przegrywały 47:54, ale celna dwójka Patrycji Szelągowskiej rozwiała ich nadzieję.

Ostatecznie koszykarki Poznań City Center AZS wygrały z zespołem AZS Politechnika Korona Kraków 56:47 i umocniły się na pozycji wicelidera zaplecza Basket Ligi Kobiet. Natomiast w środę, 3 grudnia o godz. 18:15 w Hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego zmierzą się z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

AZS Politechnika Korona Kraków – Poznań City Center AZS 47:56 (12:15, 14:10, 2:17, 19:14)

AZS Politechnika Korona Kraków: Agnieszka Krzywoń 17, Agata Rafałowicz 9, Joanna Grymek 6, Aleksandra Teklińska 5, Katarzyna Homoncik 4, Olga Kossmann 4, Katarzyna Pasek 2, Kinga Wilk 0, Dominika Majkut 0.

Poznań City Center AZS: Magdalena Wojdalska 16, Patrycja Szelągowska 14, Kinga Woźniak 14, Elżbieta Giedrojć 7, Karolina Budeń 5, Paulina Adamowicz 0, Kinga Banach 0, Joanna Rzeszutek 0, Maria Adamczak 0.