Cenne zwycięstwo MKS Poznań w Gdańsku

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań awansem rozegrali wyjazdowy mecz 21. kolejki z SMS ZPRP Gdańsk i wygrali 32:24. Najwięcej bramek dla poznaniaków zdobyli Krzysztof Martyński i Maciej Tokaj.

mks 2015
Walcząca o uniknięcie gry w barażach drużyna Domana Leitgebera już na samym początku meczu zasygnalizowała, że przyjechała na Pomorze po zwycięstwo. Poznaniacy ruszyli do natarcia i po kwadransie gry prowadzili 9:5. Duża w tym zasługa Krzysztofa Martyńskiego, który zdobył w tym okresie aż sześć bramek dla czerwono-czarnych. W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszli miejscowi. Na dwie minuty przed przerwą po bramce Bartosza Kowalczyka podopieczni Marcina Pilcha wyszli nawet na prowadzenie 15:14, ale nie potrafili go długo utrzymać bowiem po końcowej syrenie gry w pierwszej połowie było 16:15 dla MKS Poznań.

Po zmianie stron ton grze nadawali już poznaniacy. W bramce szalał Bartosz Badowski, a poznańska defensywa spisywała się bez większych zarzutów. W ofensywie do wspomnianego wcześniej Martyńskiego dołączyli Maciej Tokaj i Jakub Pochopień, a przewaga MKS-u rosła z minuty na minutę. O ile rozgrywający rodem z Płocka przyzwyczaił już poznańską publiczność do dużej ilości bramek na swoim koncie o tyle kapitan poznańskiej drużyny imponował w tym meczu walecznością w obronie i skutecznością w ataku. Zakończył spotkanie z dorobkiem sześciu trafień. Ostatecznie MKS Poznań pokonał SMS Gdańsk 32:24 i wygrał czwarte z pięciu rozegranych ostatnio spotkań.

SMS ZPRP Gdańsk – MKS Poznań 24:32 (15:16)

SMS ZPRP Gdańsk: Skrzyniarz, Szot – Kawka 6, Kowalczyk 4, Moryto 3, Bekisz 3, Skwierawski 3, Majdziński 2, Pawłowski 1, Pietruszko 1 oraz Myszk, Mrozowicz.

MKS Poznań: Zarzycki, Badowski – Martyński 8, Tokaj 7, Pochopień 6, Bartłomiejczyk 3, Leder 2,Komisarek 2, Przedpełski 2, Kasperczak 1, Żochowski 1 oraz Niedzielak, Perri.