Cenne zwycięstwo koszykarek Lidera Swarzędz

W niedzielne popołudnie koszykarki Lidera Swarzędz gościły w hali SCSiR rezerwy ekstraklasowej Ostrovii Ostrów Wlkp. Zespół przyjezdny zajmował trzecie miejsce w ligowej tabeli z bilansem 9 zwycięstw i 2 porażek i jest jednym z trzech zespołów walczących o 2 premiowane awansem do półfinałów miejsca. Ostrowianki przyjechały z pięcioma zawodniczkami, które dzień wcześniej grały w meczu ekstraklasy ze Ślęzą Wrocław, więc pojedynek zapowiadał się bardzo interesująco.

Trener Anna Talarczyk bardzo mocno przygotowała się do meczu, nastawiając swoje zawodniczki na walkę od pierwszej do ostatniej minuty. W zespole Lidera w tym meczu zadebiutowała Dominika Urbaniak, która wróciła do swarzędzkiej drużyny po urlopie macierzyńskim. W grze Domino widać było brak czucia piłki, ale zespół liczy, że będzie cennym wzmocnieniem przed decydującą fazą rozgrywek. Liderki rozpoczęły piątką: Dedio, Gurzęda, Rzeszutek, Tudryn i Iwanowicz. Pierwsze minuty to wyrównana walka, po 3 minutach na tablicy widnieje remis po 6, a dwie celne trójki zanotowała Agata Stępień z Ostrovii. Kolejne cztery minuty to run 11-0 w wykonaniu Liderek, które dobrze broniły i zdobywały punkty po zespołowych akcjach. Po 10 minutach swarzędzanki prowadziły 24:13, a zespół z Ostrowa mimo wzmocnień niewiele mógł poradzić na dobrą grę Liderek. W pierwszej kwarcie każda z zawodniczek pierwszej piątki zdobyła punkty, którą celną trójką zakończyła Asia Rzeszutek. Druga kwarta to nadal bardzo dobra gra podopiecznych trener Talarczyk, który wygrały ją 21:13. Osiem punktów w tej kwarcie zdobyła Ania Gurzęda, a 7 Justyna Tudryn, która tego dnia rządziła na tablicach notując w sumie 16 zbiórek. W drugiej połowie gra się wyrównała. Trzecią odsłonę wygrały Ostrowianki 19:16, a czwartą Liderki 16:15. Ostatecznie po emocjonującym meczu Lider zwyciężył 77:60. Punkty w tym meczu zdobywały: Tudryn 21, Rzeszutek 15 (2×3), Gurzęda 12, Dedio 9 (8 asyst, 1×3), Adamczak 8 (2×3), Iwanowicz 7 (1×3), Rutkowska 3 (1×3), Flaszak O. 2, Urbaniak, Flaszak W., Drobnik. Swarzędzanki zanotowały 15 zwycięstwo w 16 meczu i umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Przed mecze, aż 7 zawodniczek Lidera otrzymało pamiątkowe statuetki, Magda Iwanowicz i Emilia Rutkowska za zdobycie 500 punktów, a Justyna Tudryn, Joanna Rzeszutek, Laura Jackowska, Oliwia Darmosz i Agata Krzywińska za zdobycie 100 punktów w barwach UKS Lider Swarzędz. Za trzy tygodnie w Swarzędzu Lider gościć będzie Stal Brzeg w meczu, który zadecyduje o pierwszym miejscu w lidze.