Carreno Busta uzupełnił stawkę półfinalistów

Turniejowa „jedynka” Pablo Carreno Busta awansował do półfinału Poznań Open. Hiszpan w dobrym stylu pokonał Czecha Jana Satrala (7:5, 6:4).

Pablo Carreno Busta (ESP) vs Jan Satral (CZE) - Poznań Open 2015 - 17.07.2015 r.

Pablo Carreno Busta (ESP) vs Jan Satral (CZE) – Poznań Open 2015 – 17.07.2015 r.

Pierwszy gem tego pojedynku mógł być mylący – Carreno Busta wygrał go gładko do zera, ale Czech przy swoim podaniu zrewanżował mu się tym samym. Do końca seta trwał zacięty mecz i przełamanie nastąpiło dopiero na samym jego finisz. Rozstawiony z numerem pierwszym Busta wygrał 7:5.

W drugim secie Hiszpan znów dominował, prowadził już nawet 5:2, ale rywal zdołał odrobić dwa gemy straty. Satral rozluźnił się, zaczął grać odważniej i przynosiło to efekty. Doświadczenie Carreno Busty był jego nieocenione – Hiszpan wygrał 6:4 i zagwarantował sobie udział w półfinale.