Budowlany Poznań


Od dzisiaj do 1 lutego Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli branży budowlanej. Na tegoroczną ekspozycję, która zajmie niemal cały teren wystawienniczy, złożą się: Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA, Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, Targi CBS – Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej – GLASS, tworząc synergię branż związanych bezpośrednio z budownictwem.

 

Honorowy patronat nad targami objął Minister Gospodarki – Janusz Piechociński oraz Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – Sławomir Nowak.

Trendy z całego świata

Szeroka oferta wystawców, a także zainteresowanie i zaangażowanie środowiska związanego z branżą budowlaną, licznie uczestniczącego w targach, stworzy doskonałą przestrzeń do komunikacji istotnych i ważnych spraw gospodarczych związanych z budownictwem, jak i tych, mających wymiar społeczny.

Do Poznania przyjedzie ponad 1 000 wystawców z 35 państw m.in. z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

Setki nowości produktowych i najnowsze osiągnięcia technologiczne, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu podczas bloku targów Budma, dadzą pełen obraz transformacji  w podejściu do nowoczesnego budownictwa, bardziej ekologicznego i ekonomicznego, opartego na dobrych, funkcjonalnych oraz estetycznych rozwiązaniach przestrzennych, osiąganych dzięki świadomym decyzjom projektowym. Z kolei produkty wyróżnione Złotymi Medalami, stanowią inspirację dla odwiedzających targi profesjonalistów. Dzięki temu, jak również w wyniku współpracy z wystawcami oraz partnerami, styczniowe targi są drogowskazem ku innowacjom, a tym samym
w znaczący sposób wpływają na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku krajowym i międzynarodowym, w oparciu o najnowsze trendy. Liczne konferencje, wystawy, prezentacje, pokazy i degustacje zbudują korzystny klimat do nawiązywania kontaktów handlowych w międzynarodowym gronie.

Kształty przyszłości – architektoniczna BUDMA.

Budownictwo przyszłości rozpoczyna swój żywot w pracowni architektonicznej. Inteligentny budynek wyłania się wraz z każdym dodanym przez projektanta elementem i każdy z nich ma istotny wpływ na jego wizerunek i funkcjonalność, a docelowo kształt i jakość całej przestrzeni publicznej. Projekt budynku to niezwykle istotny element „większej całości”. Zanim jednak powstaną fundamenty pod budowę, zainteresować musi inwestora i przejść formalno-prawną drogę przez urzędników mających ostateczny wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej. I właśnie złożoności całego procesu poświęcona będzie debata architektoniczna w ramach FORUM ARCHITEKTURY. W debacie organizowanej przez Izbę Architektów RP oraz Targi BUDMA pt. „Jakość przestrzeni publicznej jako wynik działań architekta, inwestora i urzędnika” udział potwierdziło już kilku znanych polskich architektów, a także wiceprezydenci i urzędnicy kilku największych miast.

Strada Di Architettura 2.0 – ścieżka najlepszego designu.

Przygotowana w ramach Forum Architektury, przy współpracy z Izbą Architektów RP, Strada di Architettura 2.0, specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów, to propozycja firm posiadających w swoim portfolio produkty, na które warto zwrócić uwagę już na etapie projektowania. Istotnym elementem projektu jest pokazanie bezpośredniego powiązania istniejącego pomiędzy twórcami architektury, a przemysłem.

Produkty klasy PREMIUM (Pawilon 3A)

Wystawa produktów o uznanej marce w ramach Strada di Architettura 2.0, wyróżniających się wysoką jakością niepowtarzalnym wzornictwem na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Gwiazda światowej architektury gościem specjalnym targów

Zaproszony przez Izbę Architektów RP, Professore Renato Rizzi – wielka sława wśród architektów, niepokorny filozof,  idący ,,pod prąd” i wyznaczający nowe trendy, będzie gościem specjalnym targów BUDMA 2013. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej niekonwencjonalnych współczesnych architektów, zdobywca wielu prestiżowych nagród w konkursach architektonicznych, twórca m.in. gmachu opery w Tokio, dzielnicy La Viltette w Paryżu, czy też projektant Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.
Wykład profesora „Thought and shape: form of architecture (Myśl i kształt: forma architektury)” odbędzie się 30 stycznia 2013r., w godz. 15:30 – 17:00.

BudShow – dom autonomiczny. (Pawilon 3A)

budma

W obecnych czasach niewyobrażalne staje się mieszkanie czy dom, w którym brakuje podstawowych mediów, ale czy możemy wyobrazić sobie budynek samowystarczalny, który nie wymaga przyłączenia do sieci? Tak właśnie wygląda przyszłość budownictwa energooszczędnego. Ważnym elementem ekspozycji specjalnej będzie wykorzystanie drewna jako materiału konstrukcyjnego, ale również dającego ogromne możliwości dekoracyjne, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwala na znaczne oszczędności energii przy jednoczesnym zachowaniu ciekawego designu. Niewątpliwymi atutami tego typu budynku
są zarówno pro-ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania. Autorem projektu budynku jest Tomasz Mielczyński, architekt Build Green Design.

Dzień Dystrybutora – pierwszy dzień Targów: 29 stycznia 2013r. 

Specjalny dzień przygotowany z myślą o producentach, a dedykowany przedstawicielom handlu. Podczas tego dnia funkcjonować będzie specjalnie przygotowana Strefa Dystrybutora, w której Handlowcy będą mogli zapoznać się szczegółowo z ofertą Targów. W Strefie zaaranżowane zostaną osłonięte przestrzenie, stwarzające idealne warunki do rozmów biznesowych.

Bądź energooszczędny. (Pawilon 15)

Budynki energooszczędne i pasywne coraz częściej i chętniej są brane pod uwagę przy decyzji o zakupie nowego, własnego M. Zastosowane proekologiczne rozwiązania to nie tylko bycie „trendy”, ale przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy. Warto również wspomnieć o oszczędnościach, na jakie można liczyć poprzez zastosowanie najnowszej dostępnej technologii. O tym jaka jest rola architekta w projektowaniu i budowie domów energooszczędnych i pasywnych, na jakie dopłaty można liczyć w nowym programie dofinansowania NFOŚ już od przyszłego roku oraz na wiele innych tematów będzie można porozmawiać podczas Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego.

Powrót do przeszłości. (Pawilon 7)
Wielokrotnie przechadzając się po miastach w Polsce napotykamy budynki, które mają ogromną i często bardzo ciekawa historię. Przedwojenne kamienice, perły architektury powojennej w wielu wypadkach nie czarują już swoim wyglądem, a wręcz stanowią „niechciany” element otoczenia. Nie musi tak jednak być. Forum „Budownictwo Przeszłości Budownictwem Przyszłości – druga, lepsza młodość budynku” udzieli ważnych odpowiedzi na temat dostępnych instrumentów finansowania rewitalizacji i remontów. Poruszone zostaną tematy związane z prawami i obowiązkami właścicieli obiektów zabytkowych poddawanych zabiegom odnawiającym. Nie zabraknie dyskusji na temat stolarki do obiektów zabytkowych. Omawiany zostanie również aspekt osuszania, hydroizolacji, a także ocieplania modernizowanych budowli.
Partnerzy Strefy Renowacje przedstawią najnowsze produkty i osiągnięcia technologiczne przeznaczone do prac rewitalizacyjnych i remontowych budynków. Wszystko po to, aby stare dzielnice naszych miast ciągle opowiadały swoją historię w piękny, odnowiony sposób (ekspozycja w pawilonie 3).

Strefa Testów (Pawilon 12)

W pawilonie 12 zaaranżowana zostanie specjalna przestrzeń prezentacji narzędzi, sprzętu pomocniczego oraz innych produktów dla budownictwa. Każdy będzie mógł tam bezpłatnie i w praktyce ocenić najnowsze produkty dostarczone przez wystawców. Dzięki temu uczestnicy targów będą mieli okazję wyrobić sobie własne zdanie na temat rzeczywistych zalet pojawiających się na rynku nowości. Obecni w Strefie Testów przedstawiciele producentów i dystrybutorów służyć będą pomocą oraz informacjami na

Wszystko o obiektach sportowych (Pawilon 6)

Propozycje firm uczestniczących w CBS Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness & Spa z pewnością spotkają się z zainteresowaniem przedstawicieli miast i gmin, ośrodków sportu i rekreacji, właścicieli hoteli, pensjonatów i ośrodków Spa, operatorów terenów rekreacyjnych i sportowych, klubów sportowych, zarządców i administratorów szkół, deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych, architektów i biur projektowych, wykonawców, przedstawicieli handlu jak i klientów indywidualnych.
Targi CBS to wyjątkowa okazja spotkania czołowych producentów oraz dostawców materiałów i usług dedykowanych projektowaniu, finansowaniu, budowie i eksploatacji obiektów sportowych i rekreacyjnych. Tematyka wydarzenia obejmuje aquaparki, pływalnie i baseny, sauny, wellness i Spa, stadiony i boiska, hale i sale sportowe, nawierzchnie sportowe, korty tenisowe, golf, rekreację i place zabaw, sprzęt sportowy oraz wyposażenie obiektów sportowych.

Z myślą o zwiedzających aranżowane są nie tylko ekspozycje wystawców, ale przygotowany jest także program prelekcji i prezentacji – w tym roku poświęconych m.in. zarządzaniu oraz eksploatacji i utrzymaniu obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Wszyscy zainteresowani będą mogli również skorzystać z wiedzy ekspertów Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej, będącego współorganizatorem CBS, którzy w czasie targów będą udzielać bezpłatnych porad.

W ramach wydarzeń specjalnych wzmacniających przekaz i komunikację marketingową z potencjalnymi klientami przygotowana zostanie specjalna ścieżka zwiedzania targów podkreślająca ofertę firm posiadających doświadczenie w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Szklany dom na targach GLASS (Pawilon 5)
W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi bardzo ważny element aranżacji i wyposażenia. Szklane ściany, stropy i podłogi, szklane drzwi, szklane meble – dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła pozwalają na wiele. W praktyce możliwe jest nawet wybudowanie całkowicie szklanego domu. Udowodnili to m.in. architekci z włoskiej pracowni SANTAMBROGIOMILANO, którzy – używając specjalnego szkła koncernu Saint-Gobain – dom taki zaprojektowali i stworzyli.

SzkłoKoncept – marka szkła do wnętrz sygnowana przez koncern Saint-Gobain, największego dostawcę szkła i rozwiązań związanych ze szkłem architektonicznym w Europie, zaprezentuje na swoim stoisku ideę „Szklanego domu”. Podczas tegorocznej edycji targów GLASS wystawcy z kraju
i z zagranicy zaprezentują maszyny do obróbki szkła i materiały eksploatacyjne oraz gotowe wyroby ze szkła.

Ekspozycje wystawców Targów GLASS można będzie zwiedzać w pawilonie nr 5.

GLASS jest stosunkowo nowym projektem w szerokiej ofercie wydarzeń targowych organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.  Poprzez prezentację unikalnych zastosowań produktów ze szkła organizatorzy chcą wykreować w Polsce modę na szkło jako materiał ekologiczny, o wielu zastosowaniach, tak bardzo potrzebny na polskim rynku.

Rejestracja zwiedzających i sprzedaż e-biletów
Za pośrednictwem serwisu www.mtp24.pl można zakupić tańszy bilet elektroniczny lub zgłosić chęć udziału w targach poprzez wypełnienie i wydrukowanie ankiety rejestracyjnej będącej podstawą do zakupu biletu w kasie przy wejściu na teren ekspozycji. Aby korzystać z serwisu wymagana jest jednokrotna rejestracja i ustalenie indywidualnego hasła dostępu.

Strefa Mistrzów
W trakcie trwania imprezy zobaczyć będzie można produkty, które otrzymały prestiżową nagrodę Złotego Medalu MTP. Nagrodzone produkty zostaną zaprezentowane na ekskluzywnym stoisku – tak zwanej Strefie Mistrzów – podczas dni targowych. Wszyscy zainteresowani konkursem będą mogli oddać swój głos w konkursie o Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów.

Dodaj komentarz