Brąz poznanianki w Rio!!!

Zapaśniczka Grunwaldu Poznań Monika Michalik wywalczyła brązowy medal Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016 w kategorii 63 kg. W walce o ósmy krążek dla Polski podczas tych igrzysk, Michalik pokonała Innę Trażukową (Rosja) 3:1.

michalik
Polka rozpoczęła dość pechowo ten turniej, bo przegrała pierwszą walkę w 1/8 finału z Risako Kawai. Japonka szczęśliwie jednak dotarła do finału, co otworzyło szansę Monice Michalik na występ w repesażach, gdzie pokonała Łotyszkę Anastasiję Grigorjevą 5:2.

Dzięki temu reprezentantka Polski mogła stanąć do jednej z najważniejszych walk w jej karierze – o brązowy medal.
Drugi brązowy medal zdobyła Jekaterina Łarionowa (Kazachstan), a Japonka Kawai pokonała w finale Marią Mamaszuk (Białoruś), zdobywając złoty medal olimpijski.