Medale poznanianek na Pucharze Europy

Coraz lepiej spisują się juniorki młodsze Akademii Judo podczas Pucharów Europy.

Judo 2

Brązowy medal zdobyła Vanessa Machnicka, a tuż za podium zakończyła Eliza Wróblewska. 52 kg to ciągle nowa waga dla Vanessy. lecz po dwóch wygranych w ładnym stylu walkach z Brytyjką oraz Czeszką przyszła walka o wejście do finału. Powiedzenie, że ściany pomagają gospodarza się sprawdza i tak się stało w walce z Hiszpanką po kontrowersyjnej walce ulega Vanessa. W walce już o 3 miejsce ponownie Brytyjka została zdeklasowana przez poznańską zawodniczkę i medal należał do Akademii Judo.

Pierwszy start Elizy w nowej wadze do 63 kg przyniósł bardzo dobry wyniki miejsce 5, lecz medal był w jej zasięgu. Wygrała 3 walki na ippon (2x Hiszpanka i Ukrainka ) i przegrała pojedynek o brąz (Dunka) i półfinał (Brytyjka).

judo 5

Jedne zawodniczki zdobywają medale w Hiszpanii, inne w Portugalii – Coimbra. Oliwia Piechota z  Akademii Judo Poznań wywalczyła w Pucharze Europy Juniorek srebrny medal. Na zawodach reprezentuje  Wielką Brytanię. 17-letnia Olivia jako juniorka młodsza wywalczyła ten medal w starszej kategorii wiekowej, więc jest to ogromny sukces zbliżający do udanych kolejnych zawodów w kategorii 44 kg.

Judo 4

Podczas Pucharu Polski Juniorek w Judo w Pile brąz wywalczyła Oliwia Gawron w wadze do 78 kg. Wygrywając 2 walki i 2 przegrywając zdobyła swój pierwszy cenny medal w nowej kategorii wagowej i wiekowej. W wadze do 52 kg – VII m zajmuje Kamila Busse. W zawodach brali udział również Maciek Szulc, Kacper Kubiak, Agata Szafran oraz Marcel Piechowiak – którzy niestety po pierwszych walkach odpadli z turnieju.