BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pewnie wygrała w Krośnie

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pewnie wygrali w Krośnie z Miastem Szkła 96:60 w jedynym sobotnim meczu Energa Basket Ligi i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Najwięcej punktów dla Stali rzucił Jure Skifić – 19 punktów. Za tydzień do Wielkopolski przyjeżdża utytułowany Anwil Włocławek, który zajmuje pozycję lidera rozgrywek.

Zespół z Ostrowa zdecydowanie lepiej rozpoczął ten mecz – po wsadzie Adama Łapety było już 8:2. Później przewaga wzrosła nawet do 15 punktów po trójce Łukasza Majewskiego. Po 10 minutach goście wygrywali już 29:11. W drugiej części meczu niewiele się zmieniało, bo Miasto Szkła ciągle było nieskuteczne. W BM Slam Stali z kolei bardzo dobrze radzili sobie Jure Skifić oraz Michał Chyliński. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:28.

Mimo że Davis Lejasmeiers i Jayvaughn Pinkston bardzo starali się poprawiać sytuację swojego zespołu w trzeciej kwarcie, to nie wystarczało to do efektywnego odrabiania strat. Po 30 minutach było 71:43. Ostatnia część meczu nie przyniosła rewolucji. Ekipa trenera Emila Rajkovicia całkowicie kontrolowała sytuację, a sam szkoleniowiec mógł rotować składem bez zmiany jakości gry. Ostatecznie BM Slam Stal zwyciężyła 96:60.

– Cieszy mnie to, że przez całe 40 minut kontrolowaliśmy spotkanie. Nie było żadnego rozluźnienia z naszej strony i to było kluczowe. Nie straciliśmy koncentracji i doprowadziliśmy do spokojnego zwycięstwa. Po pierwszej połowie powiedzieliśmy sobie, że wynik to 0:0 i gramy dalej. Każdy mecz wyjazdowy jest przecież bardzo trudny – mówił zaraz po meczu Tomasz Ochońko z BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

oprac. tww, źródło: PLK S.A.