Biofarm Basket wypuszcza wygraną z rąk. Porażka z Księżakiem

Biofarm Basket Poznań musiał uznać wyższość KS Księżaka Łowicz w dziewiątej kolejce sezonu 2019/2020 1 Ligi koszykówki mężczyzn. BBP prowadził dziewięcioma punktami, lecz kontratak łowiczan był zbyt mocny. Biofarm Basket Poznań – KS Księżak Łowicz 81:85.

Od samego początku było wiadomo, że spotkanie nie będzie dla Basketu łatwe. Do gry z powodów zdrowotnych nie przystąpili zarówno kapitan poznaniaków, Marcin Flieger, jak i kluczowy rozgrywający, Marcin Tomaszewski. Pod ich nieobecność Basket nie okazał się jednak bezradny. Na szybkie tempo akcji w wykonaniu zawodników Księżaka, Biofarm niemal zawsze miał ripostę. Pierwsze dwie kwarty były niezwykle wyrównane, ale w mecz zauważalnie lepiej weszli goście, którzy skuteczniej zdobywali punkty w rzutach z dystansu. Pięciopunktowa przewaga Księżaka wywalczona w pierwszej kwarcie (20:25) została utrzymana w drugiej (23:23).