Biofarm Basket wygrywa po raz czwarty z rzędu!

Silne rozpoczęcie, mądra gra w obronie i dobra skuteczność pozwoliły Biofarmowi Basketowi Poznań odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu. BBP pokonało grającego u siebie KS Księżaka Łowicz 85:71, co w tym sezonie udało się wcześniej tylko jednej drużynie.

Basket od pierwszej akcji narzucił bardzo szybkie tempo rozgrywania, którego po kilku minutach nie wytrzymali gospodarze z Łowicza. Przegrywający w pewnym momencie 15:25 łowiczanie delikatnie zmniejszyli stratę do stanu 19:27 na koniec pierwszej kwarty. Za znakomitym początkiem Basketu stał nie kto inny, a najbardziej doświadczony z poznaniaków, Marcin Flieger, autor 11 punktów w ciągu pierwszych 10 minut rozgrywki.
Po wznowieniu gry, Basket utrzymał stery. Gra gości łączyła efektywność z efektownością, gdyż w drugiej części gry, zawodnicy trenera Marcina Klozińskiego szczególnie upodobali sobie rzuty z dystansu. Celne trójki notowali Fiszer, Wiśniewski i dwukrotnie Dawid Bręk. Zakończona wynikiem 44:32 pierwsza połowa spotkania mogła napawać poznaniaków optymizmem, ale należało nie zapominać jak silnym rywalem u siebie jest w tym sezonie Księżak Łowicz.