Biofarm Basket Poznań wygrał trzeci raz z rzędu. Walka o play-off trwa

Biofarm Basket Poznań wygrał u siebie 81:74 z KS Księżakiem Syntexem Łowicz w meczu 27. kolejki 1. Ligi koszykówki. Basket wywalczył trzecie zwycięstwo z rzędu i zachował szanse na wywalczenie miejsca w fazie play-off.

Po raz kolejny nie zawiedli poznańscy kibice koszykówki, którzy szczelnie wypełnili halę CityZen w sobotnie popołudnie. Choć Basket uważany był za faworyta spotkania, sympatycy basketu zgromadzeni w hali byli świadkami zaciętego spotkania. Beniaminkowi ligi, Księżakowi Łowicz, brakuje siły przebicia na wyjazdach, co gospodarze wykorzystywali od pierwszych minut, prowadząc w pierwszej kwarcie 25:15, a w drugiej 36:33. Panował szybki i agresywny styl gry, przez co zawodnicy Księżaka niejednokrotnie tracili punkty po faulach, które skutkowały rzutami osobistymi Basketu. A w nich świetną dyspozycję pokazał Marcin Flieger (celnych 14/17, skuteczność 82,4%) a jeszcze lepszą Mikołaj Kurpisz (celnych 7/8, skuteczność 87,5%). Trzecia kwarta, zakończona wynikiem 62:58, zwiastowała emocje do samego końca, lecz trzy serie rzutów wolnych na początku czwartej części gry pozwoliły BBP wysunąć się na 11-punktowe prowadzenie, którego gospodarze nie oddali już do końca. Biofarm Basket Poznań pokonał KS Księżaka Syntex Łowicz 81:74, triumfował trzeci raz z rzędu i pierwszy raz od października 2018 uzyskał dodatni bilans meczów (14 wygranych do 13 przegranych).