Biofarm Basket Poznań przegrywa z Kotwicą Kołobrzeg

Druga połowa zapowiadała się dla poznaniaków obiecująco. Jednak wraz z biegiem trzeciej części meczu, krajobraz gry zaczął się zmieniać. Mimo lepszego rozpoczęcia i prowadzenia już 45:41 na rzecz Biofarmu, celne rzuty za 3 punkty oraz skuteczne trafienia z wyskoku w ciągu zaledwie kilku minut dały Kotwicy prowadzenie, które z końcem trzeciej kwarty wyniosło 10 punktów (65:55). W czwartej części gry, mimo usilnych starań Basketu, przewaga, którą Kotwica wywalczyła w trzeciej kwarcie (wygranej aż 24:12), była zbyt duża. Po raz kolejny w tym sezonie, prowadzący wcześniej Basket Poznań stracił kontrolę nad meczem. Przegrana poznaniaków boli tym bardziej, iż Kotwica, podobnie jak Basket, nie może zaliczyć startu sezonu do udanych. Basket będzie musiał odbudowywać swoją pozycję w tabeli w meczach z trudniejszymi rywalami, co przy obecnej dyspozycji, nie wróży dobrze kampanii poznańskiego klubu w sezonie 2019/2020. Energa Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań, 88:77.