Biofarm Basket Poznań przegrywa z Kotwicą Kołobrzeg

Biofarm Basket Poznań doznał siódmej porażki w sezonie, przegrywając z Energą Kotwicą Kołobrzeg 77:88 w meczu 10. kolejki 1 Ligi koszykówki. Mimo prowadzenia BBP po dwóch kwartach, na końcowym wyniku zaważyła fatalna trzecia część gry.

Drużyny rozpoczęły mecz od statycznej i zachowawczej gry w pierwszej kwarcie. Odzwierciedleniem tempa był niski wynik tej części gry, 14:18, który wskazywał na niewielką przewagę Basketu. Poznaniacy na drugą kwartę przygotowali znacznie szybsze akcje, chcąc odskoczyć Kotwicy, lecz gospodarze dobrze odnaleźli się w warunkach przyspieszonej rozgrywki i byli w stanie przeprowadzać skuteczne kontrataki. Kołobrzeżanom przewodził Nick Madray, który na półmetku rywalizacji notował 100% skuteczności w rzutach z gry i za 2 punkty, oraz Jakub Stanios. Poznaniacy, nadal osłabieni nieobecnością kontuzjowanego Marcina Fliegera, prezentowali wyrównaną dyspozycję wśród całej czołowej piątki trenera Marcina Klozińskiego.