Biofarm Basket Poznań – Enea Astoria Bydgoszcz 91:84

Środowe spotkanie 19. kolejki 1. Ligi koszykówki Biofarm Basket Poznań – Enea Astoria Bydgoszcz padło łupem gospodarzy. Bydgoszczanie mimo zaledwie jednopunktowej straty w trzeciej kwarcie nie zdołali wyprzedzić rywali. Poznaniacy przerwali serię zwycięstw Astorii i zwyciężyli 91:84.

BBP prowadził przez niemal całe spotkanie, ale ostateczny triumf nie przyszedł Basketowi z łatwością. Spotkaniu ton ponownie nadawali najbardziej doświadczeni zawodnicy w składzie trenera Pawła Blechacza. Pozostający w świetnej formie 34-letni środkowy Adam Metelski zaliczył pierwsze double-double w sezonie, zdobywając dla swojej drużyny 22 punkty i notując 10 zbiórek. Dobrze spisał się także Marcin Flieger, który zanotował 18 punktów, 12 razy trafiając z linii rzutów wolnych, osiągając tym samym skuteczność na poziomie 92.3% (12/13). W drużynie przyjezdnych najlepiej punktowali Mikołaj Grod (24 punkty), Dorian Szyttenholm (12) oraz Paweł Śpica (11). Biofarm Basket wygrał w tym sezonie po raz siódmy na własnym terenie, przerywając trwającą pięć spotkań zwycięską passę Enei Astorii Bydgoszcz.